Skocz do zawartości

SUMP - alternatywne rozwiązanie filtracji.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Można tak zrobić, tylko wtedy przekrój rurki daj większy np. 1cal .


Kiedyś tak miałem, ale szybko z tego zrezygnowałem z racji bardzo złej regulacji wody. Jak masz spływ i rewizję osobno to regulacja jest banalnie prosta i szybka :) Polecam ten drugi wariant .


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@Starykot pisze:

Wywierciłem otwory i wkręciłem śrubunki na próbę. Później podłożyłem pod baniak 2 warstwy pianki pod panele, i wkleiłem śrubunki na silikon akwarystyczny.


Z czego jest ten śrubunek ?

szafka4.jpg

Jest to przejściówka KW / GZ + Uszczelka (silikon) + przejście GW / KW ? tak jak na zdjęciu poniżej ? otwor2.jpg

Jeśli tak to czy sprawdza się to ?

masz z tym jakieś problemy ?

Jaką masz grubość dla akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dokładnie sa takie śrubunki:

srubunek2.jpg


Tyle że zostały dodatkowo zatoczone na tokarce. Dzięki temu po pierwsze wygładziłem powierzchnię styku z szybą, wydłużyłem gwint (zebrałem dodatkowy milimetr z obu stron) i zebrałem trochę z gwintu, żeby silikon miał gdzie wleźć. Przez kilka lat działało i nigdy nie pociekło. Potem rozebrałem i 4 lata stało w garażu. W grudniu sprzedałem cały zestaw i teraz działa nowemu właścicielowi.


Dno miało 12mm. To był baniak klejony na zamówienie. Przednia szyba, tylna szyba i dno z 12tki, boki z 10tki. Żadnych wzmocnień.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Właśnie myślałem jak to zrobić - bo gwint może być za krótki. Dzisiaj lecę do hurtowni z suwmiarką i wszystkiego się dowiem. Potrzebuje 4 przeloty do akwa i jakoś nie uśmiecha mi się wydać po 80 zł/sztukę ...


PS. dawien dawno zrobiłem tak do filtra z beczki, tylko zamiast silikonu dobrałem 2 uszczelki - działało 7 lat ... i nadal działa w ogródku mojej mamy zbiera deszczówkę :) - tam ścianka była 2 milimetry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie uśmiecha mi się wydać po 80 zł/sztukę

Nie przesadzaj 16 -19zł

http://sklep.aquamedic.pl/przelot-przez-szklo-am-tv.html

Sam takie mam i złego słowa nie powiem :)

80zł to wydasz na 4 szt z przesyłką :)



A tutaj jeszcze na wszelki wypadek droższe źródło:

http://aquatec.com.pl/pl/szukaj?orderby=position&orderway=desc&search_query=przelot&submit_search=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haczyk jest gdzie indziej. jak weźmiesz takie przeloty akwarystyczne to wtedy całą resztę hydrauliki musisz robić tym systemem. Wtedy dopiero robią się koszty bo wszystkie kolanka rurki i zawory dajesz "kompatybilne". Kupując zwykłe hydrauliczne możesz całość "kanalizacji" zrobić na tanich rurkach z marketu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.