daniel_iron Opublikowano 17 Stycznia 2009 #1 Opublikowano 17 Stycznia 2009 Takie może śmieszne pytanie ale czy jest sens żeby cały sprzęt jaki jest w akwarium tj. 2xkubełek, grzałka 150W, oświetlenie 2x30W podpiąć do listwy zasilającej z filtrami i bezpiecznikiem czy wystarczy zwykła listwa?
mutra Opublikowano 17 Stycznia 2009 #2 Opublikowano 17 Stycznia 2009 nie wiem czy jest sens, ale ja mam podpięte wszystko pod filtr sieciowy.
daniel_iron Opublikowano 17 Stycznia 2009 Autor #3 Opublikowano 17 Stycznia 2009 filtr sieciowy tzn? to jest ta listwa z filtrem czy jakiś inny wynalazek?
daniel_iron Opublikowano 17 Stycznia 2009 Autor #5 Opublikowano 17 Stycznia 2009 no różnica w cenie jest niby 30zł więc nie wiem, jeśli to jest bezcelowe to szkoda pakować i te 30zł wole wydać na pokarm , poczekajmy może ktoś ma jeszcze co innego do powiedzenia w każdym razie mutra dzięki za odzew
jurek035 Opublikowano 17 Stycznia 2009 #6 Opublikowano 17 Stycznia 2009 te listwy z bezpiecznikiem stosujeje sie do sprzetu wrażliwego na spadki napiecia np tv lcd. nie wiem czy do akwa jest to niezbędne. ja mam podpięte wszystko pod zwykła listwe.
yaro Opublikowano 17 Stycznia 2009 #7 Opublikowano 17 Stycznia 2009 a ja uważam że się opłaca - dlatego że każde przepięcie, które może się wydarzyć w sieci może uszkodzić urządzenia.
danielj Opublikowano 17 Stycznia 2009 #8 Opublikowano 17 Stycznia 2009 Niektóre pompy są wrażliwe na zmiany napięcia , częstotliwości , ale nawet zwykłe uszkodzenie kubełka lub grzałki odłączy nam tylko zasilanie akwarium , nie całego domu:)
slawek gorol Opublikowano 18 Stycznia 2009 #9 Opublikowano 18 Stycznia 2009 rowniez i ja mam podpiete na listwie z bezpiecznikiem. chociaz jak zalalem ja woda z pokrywy to nie pomoglo bylo wielkie PIZD...i ciemnosc (godz 21.30)........ rano przyjechali panowie z Enionu i naprawili
Misyo Opublikowano 20 Stycznia 2009 #10 Opublikowano 20 Stycznia 2009 Podpinanie sprzętu pod "filtry" czyli listwy tzw. komputerowe nie ma najmniejszego sensu. Pisanie o skokach napięcia itd w prawidłowo wykonanej instalacji z właściwie dobranymi zabezpieczeniami nie ma właściwie sensu. Ale... Jeżeli chcemy być drobiazgowi i na prawdę zrobić to przemyślanie... Proponuję rozwiązanie które zastosowałem u siebie. Po pierwsze i najważniejsze, tworzymy osobną linię dla filtrów, oświetlenia i grzałek. Czyli doprowadzamy jedno zasilanie pod akwarium (idealnie byłoby mieć linię niezależną ale w już istniejącej instalacji nie mamy na to szans.. chyba ze budujemy dom czy coś w tym stylu). Mając doprowadzone zasilanie kupujemy skrzynkę na bezpieczniki i w zależności od potrzeb kilka bezpieczników. I dopiero z tej skrzynki rozdzielamy prąd na pompy, filtry, światło i grzałki.... Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest to, że jak strzeli nam grzałka to bezpiecznik od razu odetnie napięcie.. nie odcinając nas od filtracji i pozostałych urządzeń. No i kolejną sprawą jest to, że przełączając bezpieczniki włączamy/wyłączamy konkretne urządzenia... Na przykład przy podmianie wody chce wyłączyć grzałkę oraz filtr wewnętrzny a nie chce wyłączać pompy obiegowej i oświetlenia... czyli 2 przyciski w dół a 2 zostają w górze...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się