Jump to content

płochliwość demasoni


weapster

Recommended Posts

Witam


Od początku jak pływają u mnie demasoni (ostatni tydzień listopada) obserwuje ich dziwne zachowanie. Połowa z mojej 10 osobnikowej grupy regularnie nie wypływa do jedzenia, chowa się po kamieniach, ich wygląd jest w 100% normalny. Bez opuchlizn śladów walki itp.


po założeniu akwa 3 demasoni padły po skokach no2. Dokupiłem kolejne 3, ale sytuacja ciągle się powtarza, podchodzę do akwa, nawet powoli i żadnego demasona. Dodam jeszcze że od 14 grudnia pływa u mnie 8 sztuk msobo tej samej wielkości i (odpukać w niemalowane) one zachowują się normalnie, nie płoszą się, jedzą, pływają.


Stres? Nie zaobserwowałem jakiś konkretnych fight'ów w akwa.


W czym może być problem lub co robię źle?? Poniżej dane na temat mojego akwa


akwa240l 120cm, filtracja tetra 1200 ex, powerhead 70, no2 0 no3 12,5, podmiany co tydzień, jedzenie tylko roślinne 2x tropicala, naturefood, hikiri, sera (sorry jak coś źle napisałem), karmione 2x dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Po części może to być efekt świeżości akwa. Choć z drugiej strony to już miesiąc czasu, ale różnie bywa. Może robiłeś jakieś zmiany w akwa (dekoracja)? mogą to też być skoki parametrów. Obecne paramery masz w sumie dobre, może jeszcze zmierz ph. Może to być również efekt pdania światła słonecznego - moje ryby bardzo go nie lubią i zawsze się chowają, kiedy promyki słoneczne padną na akwa.

Link to comment
Share on other sites

no możliwe, że stres podczas mojego grzebania w akwa. Z tym że przede wszystkim na jeden gatunek drugi aż tak nie reaguje. Robiłem dwie rzeczy w akwa najpier dołożyłem kilka skałek, potem zmodyfikowałem trochę panel maskujący (pod kątem wewnetrznego i wylotu z niego - brak dziury na odpowiedniej wysokości).


Spuściłem 2/3 wody z akwa, na tefle nałożyłem czyste worki od śmieci i zabezpieczyłęm przed ich zalaniem wodą i wywierciłem wiertarką klika otworów w panelu. Trochę pyłu od wiercenia łupka zmętniło wodę ale po odpaleniu filtracji po jakimś czasie było ok(oczywiście wode którą spuściłem, wlałem do innego zbiornika).


Chociaż ta czynność nie miała negatywnego wpływu ponieważ demasony wcześniej zachowywały się podobnie, ostatnio jedna sztuka mi padła bez konkretnych objawów. Dodam jeszcze że msobo i demasony mam z różnych źródeł, wcześniej miałem przez 3 tyg 2 yellowy i też świetnie sobie dawały radę. Może jakieś lewe te demasony?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno wpływ na zachowanie Twoich ryb miało wiercenie otworów. Na co dzień tego nie mają :wink: Poza tym faktycznie różnica może wynikać ze źródła zakupu ryb. Widziałem już zbiorniki, gdzie były ryby mniej i bardziej płochliwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.