makok Opublikowano 1 Stycznia 2009 #11 Opublikowano 1 Stycznia 2009 popraw NO2, nie dodawaj sody przy takim poziomie bo poprzez zwiekszenie pH powodujesz rónież wzrost amoniaku w akwarium. a to w jaki sposób? chyba że zakładasz że to niedojrzały zbiornik... bo z samego NO2 się amoniak po dodaniu sody nie wytworzy
ragnarson Opublikowano 1 Stycznia 2009 Autor #12 Opublikowano 1 Stycznia 2009 chyba że zakładasz że to niedojrzały zbiornik Tak zbiornik cały czas dojrzewa, obecnie kończy się 5 tydzień zaczyna 6 tydzień, także myślę, że to koniec cyklu, jakieś 2 tyg. temu zaatakował akwa okrzemek i narazie rośnie w siłę .....
slawek gorol Opublikowano 1 Stycznia 2009 #13 Opublikowano 1 Stycznia 2009 skoro akwa dojrzewa to narazie odpusc sobie korygowanie KH. zajmij sie no2, lej nitriec lub dawaj bactozym, jak mozesz to wlej syf z innego pewnego, podkreslam pewnego zrodla. w zadnym wypadku to nie koniec cyklu, gdyz masz wykrywalne no2. btw to nie koniec tylko stabilizacja. cyklu sie nie da skonczyc
ragnarson Opublikowano 1 Stycznia 2009 Autor #14 Opublikowano 1 Stycznia 2009 lej nitriec lub dawaj bactozym Nitrivec lałem na początku przez 11dni (zgodnie z zaleceniami na opakowaniu), myślisz, że powinienem nadal go dodawać? A akwa mam wpuszczone "startowe" 2 saulosi, żeby ruszyć cykl (chciałbym je zostawić). Co z podmianami czy jest sens teraz je przeprowadzać (biorąc pod uwagę, że jednak mam tam ryby wypadałoby), i co z ty Nitrivec-em czy jest sens dalej go dodawać? jeśli tak to z jaką intesywnością.
slawek gorol Opublikowano 1 Stycznia 2009 #15 Opublikowano 1 Stycznia 2009 nie rob podmian.akwa nie jest jeszcze ustabilizowane, a ty dolewajac swieza wode rozwalasz biologie, ktora nie jest jeszcze "sprawna".
yaro Opublikowano 1 Stycznia 2009 #16 Opublikowano 1 Stycznia 2009 a to w jaki sposób? chyba że zakładasz że to niedojrzały zbiornik... bo z samego NO2 się amoniak po dodaniu sody nie wytworzy polecam BTN - strona 23
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się