Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
dlaczego przeze mnie ? co ? to ze u mnie wytrzymalo, i ze mam porzadnie sklejone akwa, a kasia ma jakies ruskie szklo i silikon, ze belke wyrwalo to wybacz. nie moja wina.


Twoja wina i juz. :D

Opublikowano
Beton podobno kiepsko się trzyma szyby na silikonie. I nie chcę już kombinować bo się boję że będę większe szkody niż są teraz.

to ty masz tył tła pokryty też CR-m? dlaczego?

Opublikowano

heh :lol: no to gratuluje pomysłu. Spytam jeszcze czy sama wpadłaś na taki absurd czy ktoś ci doradził i dlaczego od samego początku nie przykleiłaś tła na sylikon do szyby tylko testowałaś prawa fizyki w swoim baniaku? dziwne to trochę.

Opublikowano

Doradził Makok myślę że to był dobry pomysł na dociążenie, ale jednak nie poskutkował. Może kiedyś zrobię cieńsze tło choć szczerze w to wątpie. Jutro muszę wkleić to wzmocnienie i czarna tapeta wraca na tył :(

Opublikowano
A nie starczy tylko go przykleić do szyb?

to był dobry pomysł na dociążenie, ale jednak nie poskutkował.(

Pierwszy twój pomysł był bardzo dobry.

A co do drugiego cytatu jednak nie był dobry. Ciekaw jestem ile waży taka warstwa Cr by dociążyć tło? (ale z tego co widzę to według pomysłodawców bardzo wiele).

Opublikowano

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest takie dopasowanie tła,aby ciasno wchodziło pod listwę wzmacniającą,dodatkowo tył tła przykleić do szyby silikonem i zostawić na minimum dobę,potem możesz zalewać wodą.Na dole tła(u jego podstawy)kładziesz kamienie,aby opierały się o tło i uwierz mi, nie ma takiej opcji,żeby tło wyparło.Sam dzisiaj skończyłem instalować swoje w 450l akwarium,tło to tylko styrodur ,pianka i trzy warstwy ceresitu,bez dodatkowego dociążenia,tylko duże i ciężkie kamienie oparte o tło,wszystko jest w najlepszym porządku.Tak samo zrobiłem z tłem w moim 750l akwarium i jest wszystko OK do dnia dzisiejszego,a parę miesięcy już minęło i nie ma żadnych problemów.

Opublikowano

Tylko przykleić już do szyby nie da rady bo tył jest zabetonowany. Tło waży teraz 10 kg. No belke mogłabym wkleić zaraz nad tłem kamienie mogłabym oprzeć tylko boję się tego że znowu wyrwie belkę kamienie się obsuną i rozwalą tylnią szybę... Jedyne co bym mogła przykleić to dół tła do dna akwarium bo tam jest goła pianka bez betonu.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.