sision Opublikowano 18 Grudnia 2008 #31 Opublikowano 18 Grudnia 2008 e700 da radę w 112l akwa z 5 rybami
arkady_new Opublikowano 18 Grudnia 2008 Autor #32 Opublikowano 18 Grudnia 2008 e700 da radę w 112l akwa z 5 rybami No i o to chodziło. Wesołych Świąt.
eremita Opublikowano 23 Grudnia 2008 #33 Opublikowano 23 Grudnia 2008 tylko jak bedzie wygladac kubeł koło akwa. wystarczy kaskada i wewneczny
sision Opublikowano 23 Grudnia 2008 #34 Opublikowano 23 Grudnia 2008 tylko jak bedzie wygladac kubeł koło akwa. wystarczy kaskada i wewneczny Nie opowiada bzdur, bo ktoś to potem czyta takie głupoty będzie wcielał w życie. Jaka by musiała być kaskada, żeby weszło do niej tyle wkładu bio, co do wspomnianego kubła? no i jak by wtedy wyglądała
yaro Opublikowano 23 Grudnia 2008 #35 Opublikowano 23 Grudnia 2008 tak jak i kubełek , tylko tak dużych kaskad nie widziałem. ale jeżeli przedmówca uważa że niewielka kaskada spełni w 100% rolę biologa -to raczej bardzo się myli.
eremita Opublikowano 23 Grudnia 2008 #36 Opublikowano 23 Grudnia 2008 skoro tak tylko jak bedzie wygladac kubeł koło akwa. wystarczy kaskada i wewneczny Nie opowiada bzdur, bo ktoś to potem czyta takie głupoty będzie wcielał w życie. Jaka by musiała być kaskada, żeby weszło do niej tyle wkładu bio, co do wspomnianego kubła? no i jak by wtedy wyglądała skoro tak podchodzisz do tematu to lepiej postawic filtr przelewowy bo do kubla nie wsadzisz tyle wkladu co do porzadnego przelewowego!!! lub zrobic sump bo jak otwory wywierci w bocznej lub tylnej scianie akwa to nie bedzie robil nic z blatem bzdur nie opowiadam!!! zapraszam z testami pokaze akwa mojej dziewczyny 112L kaskada i wewnecznym z saulosi akwa ma dwa lata i wszystko gra coraz czesciej widze na tym forum przesadzanie co do np. co do filtracji bo nie wspone o wielkosci akwa!!!! znajomy ma 112 z pyszczakami od czterech lat ma wewnecznym szuta z duza gabka i tez wszystko gra ryby zdrowe. nie przesadzajcie to jest tylko 112L w kotrym ma plywac 5szt ryb!!!!
chinet Opublikowano 31 Grudnia 2008 #37 Opublikowano 31 Grudnia 2008 Do twojego akwa polecam model e 900 (będzie zapas), który jest dedykowany do akwa od 90l. Kubłek ma już wbudowany prefiltr Ja tylko gwoli ścisłości. Posiadam ten kubełek JBLa i nijak nie widziałem wbudowanego prefiltra. Chociaż ja kupowałem go prawie dwa miesiące temu, więc teraz coś się mogło zmienić. Dokupiłem gąbkę od Fana2 i nawet udało mi się zmieścić wlocik za tłem.
makok Opublikowano 31 Grudnia 2008 #38 Opublikowano 31 Grudnia 2008 po co inwestować 200-ileś zł w kubeł i stawiać go w kuchni na blacie obok akwa?? nie łatwiej (i taniej) wrzucić do akwa jakąś mini pompkę, której zadaniem będzie pompowanie wody do szafki nad akwa (o ile taka jest nad), w której może znajdować się albo otwarte akwa z graitacyjnym spływem w dół (otwór lub przelew - koszt zbiorniczka max 20zł) lub zespół dwóch narurowych z wkładami sznurkowymi (koszt 60pln) i tyle jakby pompką był np atman 203 to przy tych narurowcach obeszłoby się bez drugiego wewnętrznego - wszystko byłoby ukryte - biologia i mechaniczny w szafce nad... przepływ regulowany zaworem... wymieniany jeden wkład co 2 tyg (koszt 4zł) drugi co 6 miesięcy i gra gitara po co przepłacać??
karold Opublikowano 31 Grudnia 2008 #39 Opublikowano 31 Grudnia 2008 Ja tylko gwoli ścisłości. Posiadam ten kubełek JBLa i nijak nie widziałem wbudowanego prefiltra. W górnym koszyku są dwie gąbki po bokach przez które najpierw przepływa woda - to jest prefiltr. Ułatwieniem jest to że gąbki są na widoku i nie trzeba wyciągać wszystkich koszyków do czyszczenia okresowego prefiltrów. http://www.jbl.de/factmanager/frame_page.php?action=show&PageMode=2&IdType=2&Id=611&linklabel=CristalProfi+e1500
eremita Opublikowano 31 Grudnia 2008 #40 Opublikowano 31 Grudnia 2008 po co inwestować 200-ileś zł w kubeł i stawiać go w kuchni na blacie obok akwa?? nie łatwiej (i taniej) wrzucić do akwa jakąś mini pompkę, której zadaniem będzie pompowanie wody do szafki nad akwa (o ile taka jest nad), w której może znajdować się albo otwarte akwa z graitacyjnym spływem w dół (otwór lub przelew - koszt zbiorniczka max 20zł) lub zespół dwóch narurowych z wkładami sznurkowymi (koszt 60pln) i tyle jakby pompką był np atman 203 to przy tych narurowcach obeszłoby się bez drugiego wewnętrznego - wszystko byłoby ukryte - biologia i mechaniczny w szafce nad... przepływ regulowany zaworem... wymieniany jeden wkład co 2 tyg (koszt 4zł) drugi co 6 miesięcy i gra gitara po co przepłacać?? dobry pomysl
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się