Jump to content

Brak miejsca na kubełek

arkady_new

Recommended Posts

Witam.

Mam następujący problem. Postanowiłem załozyć sobie małe malawi (112l- na początek). Mieszkam jeszcze z rodzicami; zgodzili się żebym postawił baniak w kuchni (w pokojach dużo młodsze rodzeństwo). Problem w tym, że w kuchni pod baniaczkiem nie ma miejsca na kubełek :( Rodzice nie zgodza się na wiercenie dziur w blecie (na 100%) :( Pytanie: jakie jest inne rozwiązanie filtracji? Dwa filtry wewnętrzne (jeden bio, drugi mech)? Mógłbym postawić kubełek na szafce nad akwarium (ok. 100 cm), ale czy filtr będzie w stanie ciągnąć wodę na taką wysokość? Pozdrawiam.

Znalazłem kiedyś artykuł, jak pewien akwarysta zrobił troszkę wyższą obudowę od przeciętnej i w tej obudowie umieścił skrzynkę na narzędzia (plastikowy zamykany kuferek dostępny w każdym budowlańcu a nawet w biedronce :lol: ). Mała pompka zanurzona w akwa doprowadzała wodę do skrzynki, górą woda wylewała się do akwa (w skrzynce była włożona ceramika) - pomysł fajny i praktyczny, dla takich osób jak ty, które mają problem z umiejscowieniem zewnętrznego kubełka - wszystko znajdowałoby się pod pokrywą.

pzdr.

Znalazłem filtr AQUAEL MINI KANI 120, który ma 17 cm szerokości i jest w całkiem przystępnej (jak dla mnie) cenie 135zł. Te 17 cm jeszcze bym upchnął z boku (max 18). Co myślicie o tym filrze (jakość/cena)? Może pracować na tej samej wysokości co stoi akwarium? Czy jest cichy?

Wkładanie dwóch wew do tak małego akwa, to zbrodnia :mrgreen: ten pomysł odrzuciłbym zdecydowanie. Przy 18cm miejsca zastanowiłbym się nad normalnym kubłem obok akwa. A z tego etapu już blisko do wstawienia kubła doszafki, w końcu otwory będą małe :lol:

to ten aquael w/g mnie jest ciutek za słaby - ten będzie lepszy http://www.allegro.pl/item506744901_fil ... ratis.html

różnica w tym, ze mini kani ma 6W mocy a ATMAN 20W! Jak już pisałem mam problem z rodzicami i tak cud, że się zgodzili na tak "duże" akwa :wink: jakby się dowiedzieli (z rachunku), że mieliby dopłaca "gigantyczną kwotę" do prądu to pewnie zakończyłaby się nagle moja przygoda z malawi. Może wystarczyłoby dokupi np. HAILEA BT 400 (w sumie 13W, zawsze mniej niż 20W) jako wew/mech i będzie ok?

Jak rozumiem pomysł z kubełkiem obok zbiornika jest w pełni akceptowalny?

taki filtr ?

będzie kicha.

Co do 20W - za to nie zapłacisz jakiś "gigantycznych" jak to określiłeś rachunków.

a wręcz powiem, że nieznaczne.

Co do filtra biologicznego, w twoim wypadku postawił bym na to aby kubełek "DIY" postawic nad akwarium.