Skocz do zawartości

czy jesli no2=0 to nh3/nh4 musi byc rowniez =0?


lexo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pytanie jak w temacie

1. jesli no2=0 to nh3/nh4 tez bedzie =0 czy niekoniecznie?

2. jaki preparat zawiera bakterie lub pomaga rozwinac sie bakteriom przerabiajacym nh3/nh4 na no2, istnieje taki?

bo wiadomo no2 na no3 to jest np: nitrevec. natomiast nie wiem jaki z nh3/nh4 na no2.


Mam maly problem bo 2-4 sztuki bardzo czesto mi sie ocieraja i czasami trzesa (nie chodzi o taniec godowy), ale wszystkie wygladaja raczej dobrze i pobieraja pokarm, sa raczej zywe, wiec podejrzewam zle parametry wody, ale testy jakie mam czyli no2 <3 , no3=25, ph=8-9 wychodza dobrze, wiec moze to wina nh3/nh4 , tych testow nie mam.

Raczej choroby nie podejrzewam.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dojrzałym zbiorniku tak natomiast w młodym nie koniecznie.Może wystąpić taka sytuacja że doprowadzisz do obumarcia bakterii nitrifikacyjnych spowodowane jest brakiem dostarczania im pożywki w zbiorniku z rybami zadbają o to one same i my karmiąc je .Często popełnianym błędem jest też właśnie dopuszczenie do śmierci bakterii nitrifikacyjnych mimo że uda nam się zaszczepić florę i doprowadzić do pełnego obiegu azotu to często zapominamy o ciągłym dodawaniu pożywki dla nich nie stety doprowadzamy do śmierci.Wpuszczając wtedy ryby wprowadzamy amoniak którego nie ma co przerobić i mamy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w tej chwili mam no2 >0,3 a no3=25 to jest mozliwe zeby nh3 albo nh4 bylo nieprawidlowe?


pomozcie, bo mnie szlag zaczyna trafiać. mialem pare tygodni temu nieustabilizowane akwa, dzieki temu forum uratowalem obsade (dlugi watek był), stracilem tylko albo az 1 rybe. mialem wysokie no2. kupilem ceramiki, zalozylem prefiltr, karmie 2 razy dziennie. robie czesto tesy kropelkowe no2, no3, ph, wszystko dobrze.

a od paru dni widze ze pare ryb telepie i sie mocno ocierają ( i to nie tak ze raz na jakis czas , tylko czesto).

jestem przerazony, nie wiem co moze byc nie tak.

odchody maja raczej dobre, granulat mocze conajamniej 20 minut.


do glowy mi przychodzi tylko nh3/nh4 nie mam na to testow , stad moj dzisiejszy post.

lub moze cos z mrozonką, karmie je raz w tygodniu artemia/wodzien od 2 tygodni. ale ostatnio jadly w piatek poprzedni.

jak zobaczylem mojego najwieksze saulosi jak go zatelepalo az sie cofnął , to .....

wszystkie ryby, mzoe z wyjatkiem jednej sa ruchwlie, glodne itd.

moze to wina nh3, doradzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopie

coś się czepił NH3 czy 4

masz tragiczny poziom NO2

NO2 w granicy 0,3 jest czymś co musisz zmienić

Masz mieć NO2 NIEWYKRYWALNE

NIE MOŻNA więc wnioskować że skoro NO2=0 to NH3=0

ale tutaj nie mamy NO2 = 0

tylko NO2 > 0,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, poziom niektorych mnie przeraża . wyobrazasz sobie "yaro" ze testy kropelkowe sery i tetry, oba takie posiadam pokazuja najmniejsza skale <0,3,

czyli dokładnie no2-n <0,1mg/l oraz no2 <0,3mg/l.

PEwnie nigdy takich nie uzywales bo za drogo bylo.

człowikeku prosze zamilcz jak nie wiesz o czym mowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, poziom niektorych mnie przeraża . wyobrazasz sobie "yaro" ze testy kropelkowe sery i tetry,

raz piszesz że NO2 > 0,3

teraz że NO2 < 0,3

troszkę znajomości matematyki by się przydało

oczywiscie chyba że zamiast kultury ma się kasę na Tetrę i Serę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.