Skocz do zawartości

Z roślinami czy bez?


starykot

Rekomendowane odpowiedzi

ja lubie zielsko


Ja też :wink: (oczywiście bez manipulacji :lol: ) :wink:


Ja uważam, że wszystko z umiarem- najlepiej za wzorem natury.


oki


Domojego akwa dam valisinerie i 2 cryptocoryny.


..Ale jesli już iść w ten wzór natury, to ta crypocoryna będzie nienaturalna w malawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno bo je kupiłam ;) Ale skoro roślinki są w Malawi to może już tak nie przesadzajmy ;) Bo prawda jest taka, że rzadko który baniak faktycznie imituje podwodny krajobraz Malawi. Tak na serio to są różne nasze wizje skalistego brzegu. Np niby moje akwarium pasuje bo są w nim wapienie, ale z drugiej strony wpaienie nie takie jak w jeziorze ;) Podobnie z innymi kamieniami i w szczególności z łupkami. Łupek to tam chyba zbyt wiele nie ma ;) Na zdjęciach rzucają się w oczy wielkie poszarpane skały - szare z tego co widziałam na zdjęciach. Nie białe czy czarne ;) Wiem, że to temat o roślinkach dlatego napiszę jeszcze, że pierwsze zdjęcie Malawi jakie widziałam było bardzo roślinne :) I przyznam, że pięknie to wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zgadzam się z kolegą basiorem. Jest coś fascynującego w skalistym porośniętym glonami malawi. Fajnie byłoby mieć rośliny ale do malawi IMHO nie pasują. Wprowadzają zielony kolor który gryzie się z kolorami obsady :?. Któregoś dnia zobaczyłem większość malawijskich baniaków w galerii na starej stronie i IMHO klimat basiora poprostu wymiata. :roll:


PS. Basior, nie zdziw się gdy za jakiś czas zobaczysz klona swojego akwa w galerii (no może poza obsadą) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również preferuje surowe klimaty skał i piachu, oprócz dużych zbiorników z niembuną, zielsku mówię zdecydowanie NIE :twisted: jedyne, co może rosnąc to piękne zielone glony. IMHO surowe akwa ma swój niepowtarzalny urok i styl 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 lata działania mojego akwarium cały czas miałem roślinki :). Wtedy mi się podobały, ale też nie wytrzymywały konfrontacji z pyszczakami. Po wielu próbach przetrwała Cryptocoryne apongetifoliae, która choć może nie biotopowa tworzyła w akwarium przyjemny kilmat. Kolejne akwarium planuję typowo skaliste, no może z kępką nurzańca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubie zielsko w akwarium ale baniak ze skałami pokrytymi glonami podkreśla piękno pyszczaków, poza tym zieleninka jest notorycznie niszczona przez mbuniaki ... jakiej rośliny bym nie posadził to i tak wsuwają młode liście i roślinka z czasem obumiera. Wobec powyzszych argumentów mam akwa czasowo z a czasowo bez roślin ... tak celem urozmaicenia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

d3239750bb928dabm.jpg


To jest cos co wymodzilem w ostatnim czasie. Pierwsze zdjecie nowego zbiornika jeszcze z bialym tlem.

PiotrQ tak jak rozmawialismy old school'owe zbiorniki malawi(patrz stara galeria) mialy tych roslin calkiem sporo. A co mi sie podoba to ze przy mojej zroznicowanej pod wzgledem wielkosci obsadzie nic maluchow nie jest w stanie wygonic z trawnika malych anubiasow. Nie wiem jak to bedzie jak pyski dorosna, ale jezeli zrobia sieczke to pozbede sie roslin bez zalu.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.