Skocz do zawartości

tho_mash

Użytkownik
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Lublin, woj. lubelskie, Polska
  • Zawód
    Programista
  1. Cel był taki by zmniejszyć ciężar tła. Ale teraz myślę, że to nie za dobry pomysł
  2. Hmm... czy ktoś słyszał aby komuś pękło akwarium pod naciskiem kamienia na ziarna żwiru/piasku? Przyznam szczerze, że prędzej uwierzę w rozszczelnienie akwarium na silikonie lub pęknięcie zbyt długiej szyby bez wzmocnień. Ja mam dylemat troche z innej beczki ... Jak bardzo mogą kopać pyszczaki? Robię tło z łupków i zastanawiam się czy muszę wykładać je kamieniami do samego dna. Czy też można zostawić ze 2 cm gołej płyty do tego 4 cm piasku (czyli przysypane byłoby 2 cm tła łupkowego). Jak myślicie odkopią? Przypuszczalna obsana to saulosi, rdzawe i może red-redy.
  3. Dzięki za wszelkie sugestie. Zdecydowałem się i zakupiłem AquaSzut Senior Plus N1000. Wcześniej narzekałem, że ma ceramikę. Oczywiście skucha - nie ma jej w tej wersji (ma w wersji BIO). Zmyliła mnie instrukcja w pdf na stronie aquaszuta, gdzie piszą o ceramice (plik podpięty pod wersję bezceramikową). Albo to jedna instrukcja dla dwóch wersji ... Powiniennem się po wyglądzie połąpać, że tam tylko gąbka i zero ceramiki ...
  4. Zastanawiałem się nad tym AquaSzutem ale trochę mnie osłabiła ta ceramika. Z punktu widzenia posiadacza biologicznego kubełka jest to chyba niepotrzebny element w filtrze wewnętrznym. Zastanawia mnie też kwestia czy nie kupić słabszego filtra. W końcu kubełek to też po części filtr mechaniczny. Co do Wepipro to ma nominalny niezły przepływ (1200l/h) ale i nieźle prąd ciągnie (23W) :!:
  5. Mam już kubełek Tetra Tec EX 700. Powinienem go uzupełnić jakimś filtrem wewnętrznym. Co byście polecili ?
  6. Planuję obsadę na 240L (120 cm) i 18 ryb wydaje mi się już maxymalną docelową obsadą bez względu na ich gatunek do tej pojemności. Ty masz o połowę mniejszy zbiornik tak więc IMHO 18 podziel przynajmniej przez dwa.
  7. tho_mash

    oxydator

    Przeglądając stare pisemko akwarystyczne natrafiłem na opis prostego oxydatora na bazie wody utlenionej i katalizatora. To Zwykła buteleczka z dziurką w dnie zalana wodą utlenioną w której zanurzony jest katalizator (blaszka ołowiana). Z niej wytrąca się tlen który wypycha przez dziurkę w dnie niby mocno natlenioną wodę. Tak by było w przypadku gdyby woda była gęściejsza od wody utlenionej (o czym nie piszą w artykule). W odwrotnym przypadku taki oxydator pchałby do baniaka wodę utlenioną (w przypadków równych ciężarów właściwych obie substancje). Chyba woda utleniona w akwarium jest więcej niż zbędna ... Ktoś tego używa ? Podobno są w sprzedaży.
  8. Osobiście zgadzam się z kolegą basiorem. Jest coś fascynującego w skalistym porośniętym glonami malawi. Fajnie byłoby mieć rośliny ale do malawi IMHO nie pasują. Wprowadzają zielony kolor który gryzie się z kolorami obsady :?. Któregoś dnia zobaczyłem większość malawijskich baniaków w galerii na starej stronie i IMHO klimat basiora poprostu wymiata. :roll: PS. Basior, nie zdziw się gdy za jakiś czas zobaczysz klona swojego akwa w galerii (no może poza obsadą)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.