Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszytskich podpowie mi ktos jak mam usprawnic w założeniu Haremu w 112l baniaczku mam 6 saulosi i z tego co widze juz jest samiec wybarwiony a dwa kolejne przybieraja kolory samcow doradzcie jak byscie to zrobili szkoda sie pozbywac wybarwionych ryb z tego co widze moze to potrwac długi okres czasu.

Pozdrawiam Mariope

Opublikowano

Nie sugeruj się czarnymi pasami, zabarwionymi płetwami itp. Dopiero kiedy samiec będzie niebieski masz pewność że to samiec.

Mam samice które np podczas walki są tak ciemne i dostają niebieskawego połysku że pomyślałbyś iz to wybarwiający się samiec.


Z 3 samcami raczej ci się nie uda w 112 ale gdy wszystkie się wybarwią najbrzydszego poprostu spróbuj oddać a reszte zostaw i obserwój. Jeśli walki będą bardzo ostre wyławiasz następnego samca.

Opublikowano

u mnie w 112 jakoś radziły sobie 3 samce z 7 samicami, ale nim porządnie urosły przeniosłem je do 300 litrów


saulosi są dosyć łagodne i to może być też pewnego rodzaju sposób... 3 samce więcej zamieszania

Opublikowano

no i to był klucz do tego, że przeniosłeś je do 300 l

w 112 nie utrzymają sie 3 samce

Opublikowano

zgodzę się z Tobą ale nie do konća... przy dobrze zaprojektowanej dekoracji pewnie by to jakoś się utrzymało (ale na pewno lepiej trzymać 2 samce niż trzy). Jeden z samców był troche przeganiany, a pozostała dwójka pilnowała swoich kryjówek niż pływała po akwarium. Jednak ja tym się nie przejmowałem, bo wiedziałem, że i tak ryby za jakiś czas trafią do większego akwarium.

Opublikowano

tak najlepiej będzie jak oddasz tego samca (jeśli masz już 100% pewności) i dokupisz od razu 5 nowych saulosi. Wtedy masz szansę, że wyjdzie z tego jakiś ładny układ (harem) np. 2+6-7

Opublikowano

jak oddam jednego samca to pozostanie mi 5 ryb w tym prawdopodobnie są jeszcze dwa wybarwiające sie samce a pozostałe to są młódki także nie wiem poco bym miał dokupywać kolejne małe saulosi jak nie wiem co wyjdzie z pozostałych a znowu przerybiać w takim małym akwa nie wskazane

Opublikowano

dlatego kup więcej ryb... masz wtedy większe szanse, że trafisz w końcu na odpowiedni układ. Jakbyś kupił od razu 10 ryb, a nie 6 to miałbyś na 80% problem z głowy. To są małe rybki, więc tu nie będzie żadnego przerybienia. Powodzenia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • U mnie układ Maison Reef & Kulfon & Saulosi sprawdza się idealnie. Szeryf w swoim rewirze toleruje jedynie o dziwo pięknie wybarwiającego się samca Saulosi. Ogólnie mam wrażenie, że Saulosi są tłem dla reszty obsady, bo pływają gdzie chcą bez reakcji reszty obsady.
    • U mnie yellow już 5 lat żyje z "roślinożerną" mbuną karmione głównie spiruliną super forte 36% i żyją, mnożą się a samiec yellow wielki jak byk. Preferencje pokarmowe yellow można między bajki włożyć, jakby od karmy roślinnej miał jakiś brak to by nie urósł taki wielki. Wcześniej też miałem yellowy, już od lat 90-tych trzymane z mbuną i zawsze karmione przewagą karm roślinnych i zawsze było ok, dopiero tutaj zauważyłem jakąś manię na punkcie preferencji zywieniowych i nawet przez jakiś czas stosowałem się do tego ale zauważyłem że to jakaś bzdura która niema żadnego znaczenia. Znaczenie mogą mieć skrajności typu mbuna z rybożerną drapieżną non-mbuna, natomiast cała mbuna może być trzymana ze sobą razem i karmiona tym samym.
    • Oczywiście możesz połączyć i przy odpowiednim podejściu będzie to funkcjonować, ale czy jeśli preferencje żywieniowe tych ryb są jednak mocno odmienne, to powinno się to robić?
    • Chipokae to mięsożerca, więc zestawienie go z roślinożernym demasoni może być problematyczne. Oprócz auratusa możesz jeszcze rozważyć loriae. 
    • hej dzieki! A jaka jest obecnie filozofia laczenia np. L. caeruleus i L.trewavasae lub C.demasoni. Pamietam, ze kiedys niejako bylo "przeciwskazane" ze wzgledu na diete? Jak obecnie do tego się podchodzi? mozna je polaczyc?
    • Żółty to najlepiej yellow ( Labidochromis caeruleus ), masz zarówno samce jak i samice intensywnie żółte.
    • Cześć   Nie wiem czy połączenie M. Fainzilberi z C. Demasoni w takim zbiorniku to do końca dobry pomysł. Miałem w klasycznej 450tce M. Fainzilberi z Msobo i panowie z tych gatunków nie miały dla siebie litości. Demasoni nie hodowałem jeszcze ale wydaje mi się, że starcie na takiej linii może być jeszcze mocniejsze. Jeśli chodzi o kolor żółty to wspomniane wcześniej Msobo zdobyły moje serce, ale gdybym miał teraz poprzedni zbiornik to zamiast Msobo umieściłbym w nim Pseudotropheus Interruptus   Jeśli natomiast połączenie Fainzilberi - Demasoni jest nieuniknione to może warto rozważyć jeszcze Auratusy jako kolejnego zawadiakę? Ewentualny nadmiar agresji rozproszyłby się na większą liczbę chuliganów.  Ekstra rybą z pięknym żółtym kolorem u samic jest też M. Chipokae  Ale one w połączeniu z Fainzilberi to już chyba zbyt mocna opozycja dla Demasonów. 
    • Witamy po 15 latach. Trzymamy kciuki za powrót. Ja cały czas w klubie, więc za bardzo nie widzę przeskoku, pewnie był on płynny więc z ciekawością spytam się jaki jest Twój punkt widzenia. Co do obsady nie lubię doradzać, bo to często indywidualne podejście, jest trochę ryb całkowicie żółtych wśród samic tak jak ch. saulosi czy msobo, choć one trochę pomarańczowe tak samo jak samice M. estherae, no i yelowek.
    • Cześć po 15 latach powrót do Malawi (pewnie część starszych użytkowników może mnie pamiętać). Moj poprzednik nick Rajwus15, malawi 450l i 160l 😉 kilka lat klubowicz Widzę, ze dokonal się pewnego rodzaju przeskok w wiedzy/rozumieniu mbuna Akwarium 160x50x60h, tworzy się  - planuje: M. fainzilberi maison reef (moj ulubiony gatunek, mialem wczesniej kilka lat w 450l) L. trewavasae chilumba C. demasoni (kilka sztuk, nie do konca moj wybor, ale musza byc)   Mysle nad akcentem zoltym - propozycje?   Mozliwe ze ostatecznie zostana 3 gatunki, pierwotnie wezme uklady 1+3, badz mlode prawdopodobnie z aquahaus gaus, ale pewnie wyjdzie z czasem Dzieki i pozdrawiam
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.