Skocz do zawartości

eheim 2217


pako

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo , że jestem zwolennikiem prefiltrów , akurat przy tym eheimie go nie polecam :D

A dlaczego?

Z tych samych powodów o których pisze Pekael.

Stosowałem prefiltr na tym eheimie i zatykał się po tygodniu.

Kolega nie wyczyścił po tygodniu i przepływ spadł na tyle , że w środku zaczęło się gnicie:(

Wykończył by sobie obsadę.

A bez prefiltra?

Chodził u mnie pół roku bez czyszczenia i nic się nie działo.

Nie wiem dlaczego , z jakiego powodu, ale tak było i tyle :mrgreen:

Może niech się wypowiedzą inni jeszcze użytkownicy tych filtrów , czy mają takie , czy inne spostrzeżenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kubełku znalazłem kiedyś Neonke ;D Nie wiem jak ona skubana przeżyła i nie mam pojęcia ile czasu... ale przeżyła! I co śmieszniejsze żyła jeszcze całkiem długo chociaż już nigdy normalna nie była (to pewnie po właścicielu ;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ttylko że Daniel mówi o tym konkretnym filtrze - może rzeczywiście ten model ma coś takiego że jest niekompatybilny z prefiltrem

... niby co ma ten filtr innego niż inne filtry? Czy gąbka umieszczona na pierwszym ruszcie ma większą powierzchnię filtującą niż kwadratowa założona na koszyk ssący? - chyba nie !!! Jeżeli gąbka na dole się zapcha zgnilizną, przepływ mocno spadnie, to mamy konieczność otwarcia kubła, co jest nieciekawe w tym przypadku.

Bez przesady, ale mój Atman CF-1200 ma większy przepływ i nic się nie zapychało więc przestańcie gdybać. Prefiltr ma czyścić wstępnie i im większy przepływ tym większy prefiltr. Można go zrobić nawet z gąbki Atman 2. Jeżeli kubełek bez prefiltra zajdzie syfem i podczas naszej nieobecności (np. delegacja) parametry zaczną drastycznie skakać, to wtedy będzie cyrk. Wątpię w to, że koledzy robią pomiar parametrów wody częściej niż raz na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc przestańcie gdybać.


ja gdybałem - jak się przekonasz czytając mój post wyżej.

Daniel potwierdził słowa autora postu z własnego doświadczenia

A Ty ?

czyżbyś gdybał ?

bo na moim eheimie też się sprawuje prefiltr bez zarzutu, ale mam nie ten opisywany model tylko inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Prefiltr pewnie założę (chyba że się nie sprawdzi :D )

Ale ja o czym innym - w tym modelu są dwie cieniusie gąbki (około 1 cm) i są dwa ruszty.

Mam zamiar dać jedną gąbkę na ruszt dolny (nawet nie jako prefiltr tylko jako zabezpieczenie przed spadaniem wkładu pod ruszt) a drugą gąbkę dam na górę (jako zabezpieczenie pompy)

Mam wrażenie że przekombinowałem.Czy właściciele tego filtra mieli te gąbeczki w kupionych zestawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2215 i testowałem na nim prefiltr. Czy różnica w tych filtrach polega na tym że, ten może, a drugi nie ? Przecież to ta sama konstrukcja tylko większa pojemność i przepływ. Technicznie biorąc nie powinno być znaczenia jaki model, jeżeli poprawnie i adekwatnie zamontowany jest prefiltr, to grać musi :!: Przypominam że mój prefiltr narurowy też miał się nie sprawdzić, a jest zupelnie odwrotnie. Przez zielono-przeźroczystą obudowę filtra widzę czystość w filterku, kiedyś było inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.