Jump to content

Styropian na dno??


Recommended Posts

Czy wykladacie dno akwarium styropianem?? Bo spotkalem sie z paroma wpisami zeby przed wsypaniem piasku do akwarium wylozyc dno akwarium cienka warstwa styropianu??


I co sadzicie o piasku kwarcowym na podloze?? Wiem ze juz zaczynalem watek na ten temat ale czesto moge sie spotkalem z opiniami ze ten kwarcowy nie za dobry jest bo wszystko na nim strasznie widac??

Link to comment
Share on other sites

Tak, wykładamy :mrgreen: ale sprecyzuję: najpierw styropian, potem kamienie, a potem piasek. Ten styro ma za zadanie chronić dno w Twoim akwa. Zapewne wiesz, że pyszczaki są dość dobrymi górnikami :D


Są tacy, co piasek kwarcowy stosują. Ja osobiście go nie lubię, bo dla mnie jest za jasny. Wolę budowlany i taki też stosuję. Zwróć uwagę na swoje oświetlenie w akwa - jeśli ma być mocne, lepiej nie brać kwarcowego piasku. Może być za jasno w akwa i ryby się wtedy stresują.

Link to comment
Share on other sites

ja się tylko podpisze pod tym co mówi sision. U mnie w akwa na dnie leży 2cm styropian, na tym kamienie i dopiero piach. Co do ostatniego - wg mnie kwarcowy również za jastny, to raz. Dwa - troche wg mnie za drobny. Też stosuje szary piach budowlany. A po wizycie na wydmach w Sobieszewie ideałem wydaje się piach z plaży (niektórzy z Forumowiczów mają taki)

Link to comment
Share on other sites

a ten styropian musi byc rozłożony rownomiernie na całym dnie czy "pi razy drzwi":) bo mam akwa profilowane i tak bede musial sztukowac ten styropian bo nie wiem gdzie mozna by skubnac taki dlugi i szeroki :D wiec czy na kawałku profilowanym dna tez go dawac czy olac sprawe? i zostawic tam sam piasek??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Żadnego styropianu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pod kamienie i piasek wklada się matę np. JBL-a, można ją dostać w każdym slepie zoologicznym. KOsztuje najwyżej 18 zł. Aha i jeszcze czytałąm w niektórych postach, ze styropian kladzie się tylko pod miejsca w których leżą kamienie. Totalna bzdura. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że pysie szczególnie dorosłe bardzo kopią wieć bezpieczniej jest położyć matę na całe dno akwarium. A i dodam jeszcze, że matę można kupić o wymiarach dostosowanych do Twojego akwa.

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.