Jump to content

inkubująca samiczka saulosi

Benet

Recommended Posts

Witam..

Jak zauważyłem samiczka inkubuje 2 raz, pierwszym razem donosiła młode do konca, aczkolwiek znalałem tylko 1 szt. :/ moje pytanko brzmi czy jesli jej nie odłowie jest jakas szansa na chociaz kilka młodych? Przyznam że nie mam kotnika typu osobny zbiornik a nie chciałbym stresowac samiczki trzymajac jej w kotniku siatkowym.. W akwarium jest sporo jamek aczkolwiek jest 2 rybki młodzieży w/w gatunku. w sumie ryb jest 5 w 112l 80x40x35.

Goraca prośba o szybka odpowiedz gdyz samiczka inkubuje juz ok 10 dnia..

Pozdrawiam

Benet

Goraca prośba o szybka odpowiedz gdyz samiczka inkubuje juz ok 10 dnia..

Nie masz się co śpieszyć, 10 dzień to nie wiele i jeszcze drugie tyle przed samiczką.

Przeżywalność w głównym akwa często jest na niskim poziomie, u mnie np jest praktycznie zerowa mimo tylu kryjówek.

przezywalnosc mlodych jest glownie zwiazana z ilosci kryjowek w baniaku, chociaz czesto rowna 0.

imo oddawac pyski do lokalnego zoologa to porazka... sam bylem kiedys swiadkiem jak pan ze "sklepu" proponowal samca saulosi do akwa towarzyskiego :twisted: (mial ich 3 sztuki). powiedzialem co mialem na jezyku, ale juz tam nie chodze :lol:

Podzielam zdanie sławka, odchowywanie i oddawanie do wątpliwego sklepu zoo (a takich większość) nieba rdzo mi się widzi. Inkubacji jeszcze będziesz miał multum, jeśli niema potrzeby nie odławiaj samiczki.

Za to młodzieniaszek podrastający w akwarium głównym to niebywała radość – właśnie wczoraj zauważyłem u siebie jednego takiego partyzanta, ma około 1cm i znalazł sobie eleganckie miejsce nad nawisem skalnym, gdzie dorosła ryba go nie dopadnie, a może sobie spokojnie popływać i ma dobry dostęp do pokarmu – co najważniejsze można go obserwować cały czas :)

ja swoich samic nie odlawiam i choc mialem dosc dlugi zastoj w inkubacji, to teraz nie mam dnia bez jednej samiczki z wypchanym pyskiem.

Ostatnio mialem nawet okazje widziec sytuacje gdzie jeden maluch byl schowany od kamieniem w rewirze "taty" no ale ze tatus postanowil zjesc malca to tak dlugo podkopywal sie pod kamien az go nie dorwal, wiec u mnie przezywalnosc 0.

Teraz inne pytanie, ale tez o samice saulosi.

Przy ostatnich 3-4 tarlach zauwazylem jedna ciekawa rzecz, ze samica saulosi wyciera sie z dwoma samcami na raz, widzialem jak sklada jaja i bierze je do pyska, a nastepnie lapie nasienie samca (przynajmniej tak to wygladalo) u Was tez czesto zdarzaja sie takie sytuacje?