Jump to content

Spienione PCV wew. akwarium czy czarna okleina na zewnatrz?

Recommended Posts

Co wg Was bedzie dawalo lepszy efekt głebi?Czarne spienione PCV wewnatrz akwarium czy tez czarna folia przyklejona na zewnatrz tylnej szyby akwa?

Bede mial wystroj z czarnych łupkow i prawdopodobnie jako tło wybiore jedna z powyzszych opcji.

Nie wiem czy lepiej bedzie jak ewentualny glon bedzie porastal pcv-ke(przy opcji wewnatz akwa) czy szybe jesli bedzie okleina na zewnatrz.

Prosze o sugestie.Serdecznie pozdrawiam

Folia - tańsza, szybki montaż :mrgreen: , większa głębia, bardzo lekki efekt lustra przed porośnięciem szyby glonami (-)...

PCV - jaśniejszy odcień czerni, można delikatnie opierać niewielkie skałki o PCV (+), praktyczniej jest przykleić do tylnej szyby (koszty)...

Ja wybrałem folię u siebie, ale robiłem u kolegi w mniejszym akwa PCV i też było ok ... więc ... :D

porównując akwa Misyo (przed wstawieniem kamieni na tło) a swoje stwierdzam, że większą głębię zachowuje jednak czrna folia za akwa...

dodatkowo łatwiej jest czyścić tylną szybę niż chropowate (bardziej od szkła) PCV...

a każdy glon zaburza tą głębię, którą chcesz, bo go widzisz :wink:

btw wróciłem na forum po miesiącach nieobecności... pozdraiwam wszystkich :P wreszcie koniec delegacji 8)

te czarne tła fajnie wyglądają na zdjęciach i w akwarium ktore ma ponad metr głębi, przy standartowych wymiarach mi się już to tak nie podoba.

Cześć Makok - mam nadzieję na częste Twoje wizyty, ale najpierw przywitaj się z żoną a nie z rybkami bo potem znów będzie szlaban :P

sprostuję... nie wiem jak to się ma w akwariach "płytkich" znaczy gdzie wymiar "szerokość" jest mniejszy niż 50cm - ja takich nigdy nie miałem, a i folia nie jest budowlana tylko taka gruba czarna naklejka z matowym klejem... więc u mnie się nie zobaczysz w tle :wink:

No wlasnie.Moje akwa za szerokie nie jest(ma 216x45x50),gdzie 45 to wlasnie szerokosc.Zastanawiam sie jak przy tak waskim akwarium sprawdzi sie ktores z powyzszych rozwiazan teł.Chociaz tyl bedzie oswietlac swietlowka narva oceanic blue(przod sylvania grolux) tak wiec mysle ze da taka troche mulista poswiate przez co efekt glebi powinien sie zwiekszyc.Dodatkowo chcialem na ten tyl ustawic jakies wieksze z jednej strony w miare plaskie kawały łupka aby czesciowo zagospodarowac tylna przestrzen.

• 3 years later...

Podbijam stary temat, bo tak na szybko nie mogłem znaleźć informacji. Kupiłem silikon akwarystyczny Soudala, żeby przykleić spienione pcv do tylnej ściany akwarium. Myślałem, że dzisiaj przykleję tło i urządzę wnętrze, a jutro przeniosę ryby razem z wodą ze starego akwa. Niestety na etykiecie napisali, że cyt.:"Zbiornik napełniać wodą dopiero po całkowitym utwardzeniu silikonu-po minimum 4 dniach.Szybkość utwardzania: 1,5mm/dobę." A teraz pytania:

1.Jak szybko będę mógł wpuścić ryby po przyklejeniu tła? Bardziej mi chodzi o to czy nieutwardzony do końca silikon nie uwolni do wody jakiś szkodliwych substancji niż o to, że tło się odklei, bo spoina będzie przecież cieniutka.

2.Jak lepiej przykleić tło-punktowo, czy lepiej szczelnym paskiem po obwodzie, żeby woda nie stała między tłem a szybą?

Narka