Skocz do zawartości

obsada do 100x35x35


hardtofind

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie przesadzasz masz manie duzego akwa...
wiesz, są pewne dziedziny w których wielkość ma znaczenie. Co do lombardoi to niektóre źródła zalecają litraże od 600 wzwyż. W tym akwarium może da rade saulosi albo rdzawy. Ja bym jednak nie kombinował z pyszczakami i wpuścił np. muszlowce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w takim akwa spróbował jakiś harem małych pyszczaków, np. rdzawe lub maingano. Sam mam szerokość 35 cm, i nie jest tak źle, przynajmniej jak ryby są małe, ale jak podrosną to pewnie trzeba będzie zmienićakwa, a u mnie sytuacje ratuje jeszcze długość 140 no i wysokość 50cm, ale tak jak mówiłem, moim zdaniem z jakimś małym gatunkiem możesz spróbować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii lombardów nic. Poczekaj aż dorosną. Przekonasz się, jak stracisz odchowane, piękne, duże i co najważniejsze wartościowe ryby. Mimo, że zawsze daleki jestem od kategorycznych stwierdzeń i lubię obsadowe eksperymenty, to tu stwierdzę kategorycznie - będzie młyn, dym i rzeźnia. Spróbuj z czymś małym i spokojnym, bo póki co zabrałeś się od nie tej strony, co trzeba. Kupiłeś ryby i pytasz, czy będzie ok. Otóż nie będzie ok :twisted: .

Uprzedzając fakty - nie mam manii dużego akwa, wręcz przeciwnie, uważam, że małe akwaria dają spore możliwości, ale ich obsadę trzeba wybrać z głową... a nie kupować to, co akurat jest w sklepie.


PS. Namieszałeś, ale jeśli wysokość i szerokość mają 35cm, to potrzebujesz duuużo szczęścia, żeby uchowało się w tym chociaż coś małego i względnie spokojnego z Malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu waszej opinii i krytyki. postanowilem zmienic obsade na taka


4+1 l ceruleus

4+1 Iodotropheus sprengerae

4+1 Pseudotropheus saulosi



co wy na to dodam ze akwarjum mam 100x40x40, ja caly czas bylem przekonany ze jest mniejsze. ale naklejka gwarancyjna w prawym gornym rogu akwarium z napisem wromag nie zrywac 100x40x40. mnie uswiadomila. zalacze niebawem fotki akwarjum. akwa ma na podlozu zwir marmurowy drobny bardzo jak kasza, lupki skalne 40kg- dosc sporo ale jest sporo grot przeplywwych itp, mlodelombardy zdaja sie byc w niebowziete.aha i dodam ze nie kupilem pierwszych leprzych, kupowalem w lodzi od chodowcy ktory do mojego akwa wlasnie lombardy mi polecil. koles hoduje pysie od 29lat... mial wiele gatunkow miedzy innymi czekam wlasnie az jego samica wypluje mlode saulosi i troche podrosna to mam sie z nim zamienic na zbedne lombardy za mlode saulosi. mial tez do sprzedania mlode trawowasy- tak przynajmniej na nie mowil... co radzicie. moze zostac taka obsada lombardy raczej nie dadza zyc spokojnie yellow-kom rdzawym saulosi nie? czy w 160l moge miec np lombardy 4+1 ceruleus i saulosi?czy te 2 ostatnie gatunki sa zbyt malo agresywne i zostana zdominowane przez samca lombarda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


4+1 l ceruleus

4+1 Iodotropheus sprengerae

4+1



Mam nadzieję, że to tylko pomyłka...



kupowalem w lodzi od chodowcy ktory do mojego akwa wlasnie lombardy mi polecil. koles hoduje pysie od 29lat... mial wiele gatunkow miedzy innymi czekam wlasnie az jego samica wypluje mlode saulosi i troche podrosna to mam sie z nim zamienic na zbedne lombardy za mlode saulosi. mial tez do sprzedania mlode trawowasy- tak przynajmniej na nie mowil...


Bez komentarza...


W akwa o takich samych wymiarach trzymam dwa gatunki. Ale w pierwszej połowie2009 zmienię na większe, że nie sugeruj się tym. Ja bym postawił na max dwa gatunki - Saulosi i Rdzawy, lub któryś z tych w pojedynkę. O Lombardoi Mateusz już wyżej napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.