Jump to content

Śmierdząca sprawa - kupy :/ potrzebna ekipa czyszcząca


knocker

Recommended Posts

Mam 220litrowe akwa w środku biologa ex 700 oraz mechanika weipro TC-800 i jak na to akwa to całkiem nieźle miesza wodą. W środku mam na razie tylko rybkę startową glonojada i jego kupska walają mi się pod kamieniami i w zagłębieniach. Na piasku kwarcowym nie wygląda to jakoś super. Mam pytanie czy jak wpuszczę z 30 świderków to one sobie z tym poradzą? Są jakieś stworki, które mi w tym pomogą? Będę odmulał co tydzień ale jakieś żywe organizmy czyszczące dno bardzo by mnie ucieszyły.


P.S.

Tak wiem, że glonojad nie jest biotopowy :)

Link to comment
Share on other sites

:( Ubogi ten nasz biotop :/ (


Ubogi?

człowieku całego zycia Ci zabraknie aby poznać każdy gatunek z tego "ubogiego biotopu" to że coś w handlu nie występuje bo w znacznej mierze nie wszystko da się sprowadzić, nie świadczy to o jakiejś ułomności.

Akwarium z 5 rybami Saulosi w 112 l będzie równie ciekawe i interesujące i pozwoli nam na obserwacje takiego akwarium przez długi okres i nigdy się nie znudzi jak polubimy te ryby, usiądź przed akwarium z 5 gupikami, brzankami czy skalarami zobaczysz co znaczy ubogi biotop, (nie uwłaczajac tym rybom, bo są też interesujace - ale nie tak jak pyszczaki :D )

Link to comment
Share on other sites

Hehe bardziej mi chodziło o to, że ciężko coś zdobyć do czyszczenia dolnych partii dna do wyboru mamy tylko świderki albo nic. Miałem akwarium z gupikami i szału nie było ;) teraz od tygodnia siedzę przed Malawi z kamieniami i jednym glonojadem i w sumie to moje najfajniejsze akwarium jakie w życiu miałem:) czekam aż się to wszystko tam ustabilizuje aby kupić ryby wtedy to dopiero będzie fajnie:)

Link to comment
Share on other sites

knocker przeciez i tak bedziesz odmulal co tydzien...wiec nie ma problemu :wink:

pyski czy u mnie, czy u ciebie beda zawsze tak samo zalatwialy swe potrzeby. mozesz pokombinowac z cyrkulacja wody, wylotami filtrow, ew.kupic jakis cyrkulatorek ktory ci bedzie kupska pchal do wewa :D

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Rzecz naturalna. U mnie nic nie leży na dnie. Warto przestawić czasami jakiś kamień bo czasami jeden element powoduje zastawanie się odchodów w akwarium. No i może warto zastanowic sie dlaczego tyle tych kup jest w akwarium? Najlepiej też ograniczyć karmienie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.