Jump to content

problem ze świetlówką albo statecznikiem??

mutra

Recommended Posts

Przyjechała do mnie dzisiaj świetlówka T5 54W (druga bo pierwsza nie przeżyła transportu ;/) podłączyłem ją do statecznika wg. schematu. Kiedy ją zapalam błyska na chwile na końcówkach ale sie nie zapala. Problem polega na tym że nie wiem czy to wina świetlówki czy statecznika, a w związku z tym nie wiem które z powyższych reklamować :(. Ma ktoś jakiś pomysł? To już ostatni element do mojego 375 i strasznie mnie irytuje bo od 3 tyg czekam żeby ją uruchomić :? :evil:

A statecznik jaki?

2x54W czy 1x54W?

Bo jeśli 1x54 to sprawdź czy wychodzi przy rozruchu ok 770V ze statecznika .

A jeśli 2x54W to może na 1 świetlówce nie chodzić .

Lub ostatecznie może świetlówka do ....bani?

Też kiedyś tak miałem , ze świetlówką prosto ze sklepu:(

statecznik 1x54, sprawdzałem miernikiem i nic tam się na wyjściu nie pojawia ( a świetlówka czasem błyska)

to ten statecznik

http://www.allegro.pl/item440032030_sta ... iatlo.html. Niby ma jakieś zabezpieczenia więc nie wiem czy po prostu gdyby świetlówka była zła to nie puści napięcia na kable do niej prowadzące?

tak, dobrze siedzi. Najlepiej byłoby sprawdzić inną świetlówką albo statecznikiem ale nie mam ani jednego ani drugiego :wink: Myślałem że może kupie sobie w markecie tanią świetlówke i podepne żeby sprawdzić statecznik ale to T5 więc chyba nie ma szans na dostanie tego w castoramie :(

• 1 month later...

walki ciąg dalszy: trzecia świetlówka nie działa, statecznik odesłany do rekalamcji - sprzedawca mówi że też sprawny. Nie bardzo mam koncepcję co do dalszego postępowania :wall: jak tak dalej pójdzie to sie powiesze na kablu zasilającym :roll:

edit: nie znalazłem żadnej T5 54W w marketach, nawet w zoologicznych nie mają takich swietlówek :/