Skocz do zawartości

Przerobka szafki.


sabotage

Rekomendowane odpowiedzi

Za sam blat (taki jak mam teraz) firma meblarska chce niecale 300zl(1600mmx550mmx36mm). Za duza,nowa szafke, wzocniona tyl 18mm, dlugosc 155cm, cztery poprzeczki 2x18mm i blat 36mm, plus jedna poleczka na filtr + dzwiczki 800zł . W normalnych sklepach takei projekty sa za 250-300zl.

Rodziciele sie upieraja, ze ma byc tak - jak wszystko, ale ani grosza mi do akwa nie doloza(dla nich nawet to 250l to z 5 razy za duzo). Wiec tylko o ile akwa z oswietleniem za 400zł to okazja, to z kolei szafka jest wydatkiem ponad moje sily;] Musze kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet szafke, specjalnie pod to akwa budowana, ale rodzina mowi nie...bo szafka nie pasuje do reszty pokoju
nie nie, to nie tak. To pokój nie pasuje do

szafki :P. Stelaż możesz obudować płytą meblową w dowolnym kolorze - są gdzieś na forum fotki takiej szafki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wam powiem tak właśnie jestem w trakcie budowy (a w zasadzie już skończyłem bo brakuje tylko blatu) szafki pod 900L, stelaż zrobiłem z drewnianych belek oczywiście co 50cm poprzeczki boki obite płytą OSB podwójną 18 i 22, plecy też obite podwójna płytą meblową 18. Jako blat pójdzie 3x18 bo niestety blat kuchenny by mnie dużo prze drożył ponieważ szafka ma 64cm szerokość a blaty kuchenne robią tylko 60cm no chyba ze kupuje się w całości jeśli dobrze pamiętam wymiary to 3020x1200 cały taki kosztuje około 5 stów. Jak będzie już szkło to umieszczę w DIY post jak to wszystko powstawało.

Więc wydaje mi się sabotage że jeśli zrobisz tak jak założyłeś to spokojnie to wytrzyma. A na marginesie całkowicie cię rozumiem jeśli chodzi o wystrój pokoju płyta w kolorze drewna lub samo drewno lepiej wyglądają poza tym są duzo lżejsze niż stalowe stelaże obijane płytą, ja mam jeszcze jakiś sentyment do naturalnego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zrobieniem fajnej szafki powinieneś się zmieścić w 300zł, ale blat zrobiony z lyty, poza tym szafka dzieliła by się na 2 części - każda szeroka na 90, czyli fronty na 45 jeśli miało by być tyle drzwiczek:), plecy z płyty i całość na cokoliku, płyty kupione na wymiar w casto, tylko sam musiał byś to poskręcać i wykończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom musi być, a nie że lekko ucieka w prawo, bo jak za daleko ucieknie to ...


Znowu , bez przesady:)

Poziom powinien być , ale przy dł. 150cm , jeśli te 3-5mm Ci schodzi na całej płaszczyźnie to nie tragedia:)

U mnie 450l , miało przechył ok 1cm , i przez 2 lata nic się nie stało , szafka też nawet o mm się nie odkształciła , a był to gotowiec , nie moja robota.

Tak więc do doskonałości trzeba dążyć , ale....nikt nie jest doskonały :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajcie wymiary szafki a najlepiej jakis rysuneczek to wam oblicze ile kosztuje taka szafka (same materiały)


płyta o wymiarach 2.5m na 1.83m to jest koszt 110 zł do tego okleina pcv 22mm szer 50 gr za metr garsta konfirmatów grosze


najgorsza jest robocizna , u nas w stolarni liczy sie wszystko odwiezienie płyty do zakładu oklejenie brzegów, pociecie= ostrzenie piły ,złozenie i potem wychodza sumki z których my sie cieszymy bo dobra kasa mała szafeczka :P


inna sprawa co wy macie do tych blatów kuchennych pod akwa , czytam juz 123 post i ciagle blaty blaty , to jest zbedy wydatek , a blat o długosci 3.2m bo taki sie kupuje, moze byc bardziej wygiety od paska płyty , do tego i tak stoi pod akwa :P


jak chcecie ciac koszty to szafke mozna zrobic z płyty odpadowej , to jest taka pierwsza i ostatnia z całej palety , czasami porysowana, otarta ale jezeli chodzi o szafke pod akwa gdzie widzimy fronty i kawaleczek blatu , phi fronty mozna dociac odzielnie


cena płyty odpadowej to jakies 60 % mniej niz normalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docia dobrze piszesz:)

Ja miałem właśnie szafkę pod baniak 205x70x55 robiony a odpadów :D

Z jednej strony , schowanej do środka , były takie ślady po przesuwaniu maszyny.

Cała szafka wyszła w granicach do 400pln , nie pamiętam dokładnie , ale na pewno nie więcej.

A była to szafka pancerna :mrgreen:

Góra i dół z płyt 18+22mm , a boki , oraz środki z płyty 25+18mm.

Te płyty 22mm to było OSB , też odpadowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.