Skocz do zawartości

Proszę o rade - CICHY kubełek do 500L


wojtass

Rekomendowane odpowiedzi

nie sugeruj się przepływami podanymi przez producenta.Wydajność pompy mierzona jest bez wkładów a często nawet bez węży. U mnie 205 zasypany ceramiką dmucha całkiem porządnie


Zawsze tak jest, ze robia nas w ..... juz nie bede pisal co? Swoja droga wierze,ze Twoj 205 dmucha calkiem ok, ale w takim razie 680l/h mial tez zanim go zasypales ceramika. Moje badziewie penn-plax tez niby dmucha dobrze... az za dobrze, bo jestem w innym pokoju i go slysze, wiec dlatego pytam o cos wydajnego i cos czego nie slychac przez sciane. Ze tez dalem sie nabrac na chinski plastic-fantastic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 200x50x50, a za biologa robi Atman CF-1200. Podobnie jak Sision powiem że są cich jak się je odpowietrzy. Do środka pakujesz 8 litrów ceramiki bio i prefiltr na rurce ssącej. Do środka tylko ceramika i nic więcej. Przepływ jest b.dobry i nie spada po czasie jak u innych producentów. Atman pobiera 32W i pompa ma przepływ na "pusto" 1550 L/h. Mam około 40 dużych ryb i filtr trzyma super parametry. Koniecznie do akwa mocno wydajny wewnętrzny !!! Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 200x50x50, a za biologa robi Atman CF-1200. Podobnie jak Sision powiem że są cich jak się je odpowietrzy. Do środka pakujesz 8 litrów ceramiki bio i prefiltr na rurce ssącej. Do środka tylko ceramika i nic więcej. Przepływ jest b.dobry i nie spada po czasie jak u innych producentów. Atman pobiera 32W i pompa ma przepływ na "pusto" 1550 L/h. Mam około 40 dużych ryb i filtr trzyma super parametry. Koniecznie do akwa mocno wydajny wewnętrzny !!! Pozdro.


Mam identyczne akwarium wiec wlasciwie mnie przekonales. Mam jeszcze pytanie... on jak czytam ma 12L pojemnosci... pakujesz faktycznie na kazdy z 4 koszy po 2kg ceramiki i to wszystko? Swoja droga to moje pierwsze akwa. i o prefiltrze tez pierwsze slysze. Mozesz jakis polecic? Co tam sie pakuje do środka? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prefiltr czyli gąbka zakładana na rure wlotową - zapobiega zaciąganiu syfu do środka kubła. Ceramike porowatą sypiesz do wszystkich koszy - do pełna. Jeżeli w kuble masz fabrycznie jakieś wkłady typu gąbka, węgiel to wrzucasz je i też zastępujesz ceramiką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w kuble masz fabrycznie jakieś wkłady typu gąbka, węgiel to wrzucasz je i też zastępujesz ceramiką


... tutaj się nie zgodzę mutra - szkoda miejsca i ograniczać przepływ ! Do filtra wchodzi max 8 litrów ceramiki a prefiltr tak jak pisał mutra. Ceramika może być Aquaela Biocera Max za 23 zł 3L wiaderko, na allegro - to nie reklama :!: :lol:

Jeżeli kupisz Atmana to nie zakładaj deszczowni na wylocie bo ogranicza przepływ, tylko zakładasz kolanko 90 stopni i kierujesz je delikatnie w stronę powierzchni wody - napowietrzenie. Możesz końcówkę kolanka delikatnie spłaszczyć nad świeczką lub gazem aby otrzymać większą prędkość na wylocie :D . Jeżeli będziesz miał pytania odnośnie Atmana to wal smiało :!: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w kuble masz fabrycznie jakieś wkłady typu gąbka, węgiel to wrzucasz je i też zastępujesz ceramiką



... tutaj się nie zgodzę mutra - szkoda miejsca i ograniczać przepływ ! Do filtra wchodzi max 8 litrów ceramiki a prefiltr tak jak pisał mutra. Ceramika może być Aquaela Biocera Max za 23 zł 3L wiaderko, na allegro - to nie reklama :!: :lol:

Jeżeli kupisz Atmana to nie zakładaj deszczowni na wylocie bo ogranicza przepływ, tylko zakładasz kolanko 90 stopni i kierujesz je delikatnie w stronę powierzchni wody - napowietrzenie. Możesz końcówkę kolanka delikatnie spłaszczyć nad świeczką lub gazem aby otrzymać większą prędkość na wylocie :D . Jeżeli będziesz miał pytania odnośnie Atmana to wal smiało :!: :D



Dzieki za rady! Do atmana jestem juz przekonany w 100%-ach. Zastanawia mnie tylko dlaczego nigdzie w Polsce nie moge znalezc np. CF-2200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli będziesz miał pytania odnośnie Atmana to wal smiało :!: :D



Witam... wiec mam jeszcze pytanie. Jaką ma wysokość ten filterek z zaworami oraz mniej więcj z uwzględnieniem rurek, bo one też jakies miejsce do ugiecia zajmują? Chciałbym wiedziec czy zmieści mi się to do szafki, która nie jest zbyt wysoka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.