pawel0616 Opublikowano 25 Września 2008 #1 Opublikowano 25 Września 2008 Witam! kilka godzin temu wpuscilem 5 Yellow, 5 Mingano, 3 elongatus(wiekosci ryb 4-8cm). Akwarium wielkosci 240 litrow (standardowe wymiary) temperatura wody 26C woda jest swieza (9 dni+startery sery) Ryby zachowuja sie naprawde doskonale jak na pierwszy dzien nie sa nazdbyt ospale, osowiale itp. jedynie "elegntusy" troszke"mula" ale mysle ze jak na poczatke....jest naprawde milo:) Narazie akwarium ma wylaczone swiatlo i jest przykryte kocem. Zastanawiam sie keidy moge zaczac karmienie i jakie moge przedsięwziąć srodki do dodatkowej ochrony podopiecznych np jezeli chodzi o wode no i jak juz mowilem karmienie. Bede wdzieczny za pomocy i cenie sobie wypowiedzi bez zbednych dygresij...bo jestem porostu amatorem, dziekuje i pozdrawiam
slawek gorol Opublikowano 25 Września 2008 #2 Opublikowano 25 Września 2008 przepraszam ze zapytam ale czy cykl sie juz ustabilizowal ? 9 dni to imo za malo na constans... podaj parametry wody,filtracje oraz wypelnienie filtra kubelkowego. srodkow ochrony wody nie ma .... sa tylko regularne podmianki w dbalosci o cykl azotowy...
yaro Opublikowano 25 Września 2008 #3 Opublikowano 25 Września 2008 no to panie pawle proszę zacząć mierzyć NO2, wydaje mi się że czeka cię nagły skok parametrów.
pawel0616 Opublikowano 25 Września 2008 Autor #4 Opublikowano 25 Września 2008 Wiec tak czytam i czytam co raz wiecje...otwarcie przyznaje dlalem cial! ( dni malo ale trafila sie mega okazja jezlei chodzi o te ryby...ehhh no dobra mleko sie wyla co dalej poczac?? w filtrze jest wklady sery ceramika szersze pory i mniejsze a pomiedzy nim gabeczki JBL. Szukac jakos wody od kogos i troche podmienic czy jak ??
yaro Opublikowano 25 Września 2008 #5 Opublikowano 25 Września 2008 pochwal się jeszcze swoimi gatunkami. kup testy i pilnuj parametrów, gdy NO2 będzie podskakiwało rób troszkę podmiany, ale nie za dużo (dobrze wtedy by yło gdybyś podmieniał dobrą wodą z NO2=0)
pawel0616 Opublikowano 25 Września 2008 Autor #6 Opublikowano 25 Września 2008 5x Labidochromis caeruleus "Yellow"(1 samiec spory 8 cm),5x Melanochromis "Maingano"(1 lub 2 samce, nie wiem magia kolorow-zbaranialem ),3x Pseudotropheus elongatus(1 samiec spory ok 8cm) reszta ryb to oko 4-6 cm, coz to jest za woda NO2=0 jak moge ja osoagnac??
pawel0616 Opublikowano 25 Września 2008 Autor #7 Opublikowano 25 Września 2008 zapomnialem dodac pracuje jeszcze filtr kaskadowy a w nim gabka + ceramika+ gabka
slawek gorol Opublikowano 25 Września 2008 #8 Opublikowano 25 Września 2008 W...ehhh no dobra mleko sie wyla co dalej poczac?? w filtrze jest wklady sery ceramika szersze pory i mniejsze a pomiedzy nim gabeczki JBL. Szukac jakos wody od kogos i troche podmienic czy jak ?? panie pawle..to wszystko nie tak..dlaczego nie poczytales wczesniej ? kubelek powinien byc wypelniony ceramika poniewaz odpowiada za filtracje biologiczna(nh+ ->no2->no3->podmianka) powinienes sie zaopatrzyc w filtr wewnetrzny (min, szut750) , kaskade mozesz zlikwidowac..ni to biolog ni mechanik.. i oczywiscie nie zapomnij o prefiltrze na wlocie kubelka .. pozdrawiam... melduj co i jak..
sabotage Opublikowano 25 Września 2008 #9 Opublikowano 25 Września 2008 wydaje mi się że czeka cię nagły skok parametrów. yaro jestes prorokiem .. and it has begun. Dopiero zaczna sie klopoty nie wierze, ze wszytsko skonczy sie happy end'em. Ryb masz duzo, musisz sie teraz postarac o jak najlepszy start zbiornika czy cykl sie juz ustabilizowal ? 9 dni to imo za malo na constans... Amen - sporo w tym racji... Zalatw "uzywana" wode, moze jakies gabki z filtrow (tylko pewne zrodlo).Co do sprzetu wewnetrzny 1000l/h i spory biolog (przy tej obsadzie) i do dziela(oczywiscie wiesz, ze ta kaskada jest stanowczo za mala na Twoje akwa). Redukcja murowana.
pawel0616 Opublikowano 26 Września 2008 Autor #10 Opublikowano 26 Września 2008 ok zalatwilem ok 50 litro wody z dobrze utrzymanego akwarium.....tylko ze to amazonia moze byc na podmianke do mojego Akwarium (9 dni temu zalorzone) nie mowie tu o 50 litrach ale moze chociarz 20 ??
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się