Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jestem w trakcie konstrukcji baniaka i wykrzesałem troszeczkę więcej miejsca na baniak dokładnie 30cm ale szafkę mam już zrobiona pod poprzedni wymiar i tutaj pytanko czy robiliście już tak ze baniak wystawał poza szafkę po 15cm z każdej strony? Oczywiście będzie stał na blacie kuchennym 2,7cm. Podsumowując szafka ma 250 a baniak będzie miał 280 na całej szafce będzie blat w całości 280. Czy te 15cm z każdej strony będzie miało jakiś wpływ na szkło? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje.

Opublikowano

IMHO nie ma wplywu mialem tak tylko przy 300l ale szklo dalo rade (jesli dobrze rozumiem - szkloo wystaje razem z blatem za szafke)

pozdrawiam

jak wyzej

Opublikowano

przytej wielkści baniaka to bym zadziałał ostroznie zaręczam z włąsnego doświadczenia ze przy tych gabarytach naprężenia już są bardzo duże więc jak już położysz ten większy blat to te wystające centymetry bym podparł tzn ie trzeba robić nóg do podłogi ale nawet jakimis trujkątnymi kawałkami płyty tak ze jeden bok byłby pod tymi wystającymi 15 cm a drugi bok tez np 15 cm byłby dokręcony do boku szafki

Opublikowano

Ja mam tak przy 390 L wystaje z każdej strony po 5cm również na dodatkowym blacie i jest wszystko ok :)

Na twoim miejscu zamontowałbym kątowniki po bokach.Bo u Ciebie będzie wystawała większa ilość blatu.

Opublikowano

ja mam w tej chwili tak że na 140cm szkła ponad blat szafki wystaje z każdej strony po 4cm i jest ok.... ale na takim baniaku dałbym to co mówi mars... znaczy dłuższy blat i trójkąty do bokówszafki, tak na wszelki zwyczaj :wink:

Opublikowano

Kupujesz płytę OSB i po sprawie. Ja dałem pod zbiornik 100cm płytę 25mm grubości. Ani drgnęła :D ja mam taki układ chwilowo, a jak u Ciebie ma to być docelowe, to kup jeszcze listewki pod kolor szafki i zasłoń płytę, bo będzie rzydko wyglądać i rzucać się w oczy. Majątku nie stracisz :wink:

Opublikowano
Ja dałem pod zbiornik 100cm płytę 25mm grubości.

sision zapewniam ze w takich wielkich baniakach naprężenia są inne i zdecydowanie większe

Ja jak stawiałem swoje 720 l to blat był skręcony z dwóch płyt o łacznej grubosci 45 mm dodatkowo zmocniony po brzegach na szerokość 15 cm trzecia płytą 22 mm, ponieważ chciałem miec łatwiejszy dostęp do sumpa to w szawce z sympem nie dałem wzmocnienia pionowgo i na odcinku 90 cm był sam w/w blat który owszem styłu opierał się na plecach szafki ale z przdu już żadnego łśupka nie wstawiałem aby mi nie przeszkadzał w obsłudze sumpa.

Dno akwa pękło przy kominie mimo ze było z szyby 12 jak potem mierzyłem to z przodu szafki gdzie nie było podparcia ugiecie blatu dochodziło do 2 mm

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.