Jump to content

czy to wytrzyma?

szulo

Recommended Posts

Jestem w trakcie konstrukcji baniaka i wykrzesałem troszeczkę więcej miejsca na baniak dokładnie 30cm ale szafkę mam już zrobiona pod poprzedni wymiar i tutaj pytanko czy robiliście już tak ze baniak wystawał poza szafkę po 15cm z każdej strony? Oczywiście będzie stał na blacie kuchennym 2,7cm. Podsumowując szafka ma 250 a baniak będzie miał 280 na całej szafce będzie blat w całości 280. Czy te 15cm z każdej strony będzie miało jakiś wpływ na szkło? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje.

przytej wielkści baniaka to bym zadziałał ostroznie zaręczam z włąsnego doświadczenia ze przy tych gabarytach naprężenia już są bardzo duże więc jak już położysz ten większy blat to te wystające centymetry bym podparł tzn ie trzeba robić nóg do podłogi ale nawet jakimis trujkątnymi kawałkami płyty tak ze jeden bok byłby pod tymi wystającymi 15 cm a drugi bok tez np 15 cm byłby dokręcony do boku szafki

Kupujesz płytę OSB i po sprawie. Ja dałem pod zbiornik 100cm płytę 25mm grubości. Ani drgnęła :D ja mam taki układ chwilowo, a jak u Ciebie ma to być docelowe, to kup jeszcze listewki pod kolor szafki i zasłoń płytę, bo będzie rzydko wyglądać i rzucać się w oczy. Majątku nie stracisz :wink:

u mnie soprawa szafki zostala razwiazana w taki sposób

http://img219.imageshack.us/my.php?image=akwafu4.png

generalnie lepiej sie martw o dobre wypoziomowanie szafki , zeby na srodku nie było doliny albo garba

najlepiej to sprawdzic stawiajac puste akwarium , w moim przypadku na srodku pod akwa mozna było przedmuchac zapałke na druga strone :)

Ja dałem pod zbiornik 100cm płytę 25mm grubości.

sision zapewniam ze w takich wielkich baniakach naprężenia są inne i zdecydowanie większe

Ja jak stawiałem swoje 720 l to blat był skręcony z dwóch płyt o łacznej grubosci 45 mm dodatkowo zmocniony po brzegach na szerokość 15 cm trzecia płytą 22 mm, ponieważ chciałem miec łatwiejszy dostęp do sumpa to w szawce z sympem nie dałem wzmocnienia pionowgo i na odcinku 90 cm był sam w/w blat który owszem styłu opierał się na plecach szafki ale z przdu już żadnego łśupka nie wstawiałem aby mi nie przeszkadzał w obsłudze sumpa.

Dno akwa pękło przy kominie mimo ze było z szyby 12 jak potem mierzyłem to z przodu szafki gdzie nie było podparcia ugiecie blatu dochodziło do 2 mm