Skocz do zawartości

Nowe tło z CR65 ;)


krabolek

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego uważasz ze ryby to dla mnie zabawka? Skąd masz tą pewność? Mam akwarium już nawet nie pamiętam od kiedy i nigdy nie było ono dla mnie zabawką. Po prostu fascynuje mnie te hobby...


Dlatego ->

A jak mi rybki zdechna z braku miejsca do wpuszczze stado gupików i bedzie spoko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że w baniaku mało co wygląda naturalnie.
Czyli najlepiej nic nie zmieniac i zostawić ot tak nienaturalnie?

Kamoli nie da się tak ustawić żeby zakryły całą tyną ścianę - zwłaszcza w wysokim.
A kto mówi o zastawianiu całej ściany? Można zastawić część bo nie problem o płyty wysokości 50 cm. Z tyłu czarna folia - świetny efekt głębi - oczywiście IMO :)
Osobiście nie widzę różnicy między dobrze ustawionymi w tle kamieniami a tłem z CR.
Ja osobiście widzę i to bardzo dużą. Kamienie mają soją fakturę, której niestety amatorzy nie potrafią odtworzyć. Kiedyś Ktoś już napisał, że zamiast rzeźbić lepiej jest popsiukać płytę styropianu pianką i ściąć na równo nożem kuchennym...to daje ciekawą fakturę i nie wygląda imo kiczowato.
W moim baniaku oglądający nawet nie wiedzą że to jest pianka "obsmarowana" zaprawą.
Niestety ale każdy kto wstawia fotkę do galerii bądź na forum wystawia się na krytykę bądź pochwały. Ja (nie)stety potrafię odróżnic naturalne kamienie od styro obsmarowanego pianką :lol:
Nie widziałeś takiego akwarium po kilku tygodniach od zalania więc nie powinieneś się na ten temat wypowiadać,

To po co jest forum??? :twisted: Nikt Cię nie zmusza do czytania moich prywatnych opinii :evil:

kamienie porastają takim samym glonem jak CR więc różnicy praktycznie nie ma a ciężaru nie widać na oko.
Nie chodzi o ciężar tylko o a) fakturę B) rzeźbę - człowiek nigdy nie doścignie natury.

Piankę łatwiej uformować i przykryć sprzęt
Mi udało się zasłonić sprzęt kamolami i roślinnością bez cr i styropianu. Ale skoro niektórzy wolą pójść na łatwiznę... :twisted: IMO wykonanie tła z cr wcale nie należy do prostych zadań ale mam tu na myśli tylko samo wyrzeźbienie kamieni w styropianie.

myślisz że wielu z nas zrobiło tło z pianki bo nie stać nas na kamienie ??
Wiem ile kosztują kamole (grosze) a ile cr, styropian jakiś silikon akwarystyczny itd...więc nie mów mi że podejrzewam kogoś że go nie stać na kamienie bo to bezsensowny argument :twisted:
Wist polega na tym że tło tego typu jest w stanie imitować jednolitą półkę skalną, nie osiągniesz tego efektu klejąc silikonem puzzle z łupka.
Niestety ale większośc teł z cr własnie tak wygląda...jak puzzle a nie jak jednolita skała :twisted:
Żeby oceniać czyjąś pracę trzeba znać najpierw efekt końcowy, zdjęcia często nie oddają efektu, a zdjęcia suchego tła zaraz po wykonaniu już na pewno nie. Gdybyś zadał sobie odrobinę trudu i zajrzał do mojego artykułu (fotki surowego tła) a potem zobaczył foty wykonane po miesiącu to byś doszedł do podobnego wniosku.
Niestety ale tu Cię zaskoczę bo widziałem już wcześniej Twoje tło i wygąda jak ww puzzle...niestety glon niewiele pomógł w ujednoliceniu go :? I myślę, że właśnie to jest problemem wielu teł z cr...zbyt wiele części na zbyt małej powierzchni. Porównajcie tła BTN - tam większość powierzchni tworzy jednolity kamień a niestety większość autorów teł z cr tworzy - Jak to Ktoś kiedyś już nazwał worek węgla :twisted: czyli zbyt dużo zbyt małych części i tak tez jest w wypadku tła opisanego w tym wątku.


PS1 Jeśli ktoś wie, które tło mam na myśli mówiąc że były moduły przypominające skały, naklejone na szybę a w nich były jakieś media filtracyjne, pomiędzy modułami czarna folia to poprosze o wstawienie linku bo nie mogę znaleźć :roll:

PS2 sorry za tyle niestety :lol: ale same mi się jakoś wstawiały :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się zasłonić sprzęt kamolami i roślinnością bez cr i styropianu. Ale skoro niektórzy wolą pójść na łatwiznę... :twisted: IMO wykonanie tła z cr wcale nie należy do prostych zadań ale mam tu na myśli tylko samo wyrzeźbienie kamieni w styropianie.

http://www.um-um.pl/malawi/details.php?image_id=8612&mode=search

Pięknie zasłonięte:) Porównując jedną i drugą robote nie wiem kto szedł na łatwizne:)


cezarix napisał(a):

Nie widziałeś takiego akwarium po kilku tygodniach od zalania więc nie powinieneś się na ten temat wypowiadać,


To po co jest forum??? :twisted: Nikt Cię nie zmusza do czytania moich prywatnych opinii :evil:



Opinie i rady wyraża się na jakiejś podstawie. Nie zwykłem odzywać się w kwestii CR bo nigdy tego nie robiłem. Tymbardziej jeśli nie widziałeś akwarii kolegów skąd wiesz jaką posiadają "głębie"?

Widziałem już dużo i o ile o gustach się nie dyskutuje o tyle tło dodaje więcej trójwymiaru i głębi aniżeli czarna folia.


Nie chce tutaj nawiązywać do twojej opini i gustach. Chodzi mi przedewszystkim o mówienie i radzenie w tematach o których się wie mało. Pisałem na początku... nie robiłem, nie brałem udziału w CR to się nie odzywam tylko szukam okazjii by sie nauczyć, dowiedzieć itd. Ty jak czytam próbujesz "mi" wmówić zalete twojego wystroju skoro nigdy nie próbowałeś ani nie widziałeś "amatorskiego tła" naszych kolegów.

I również nie lubie CR bo wole płyte skalną, itp jednakże szanuje ich zdanie i wiedze którą w tej materii posiadają.


A wracając do gust to opinni na temat CR jest wiele ale jeszcze się nie spotkałem z tym by ktoś powiedział coś takiego jak ty. CR oferuje niezwykłe możliwości do odzwierciedlenia jakiejś groty, płyty skalnej w miniaturze. I choćby był to kompletny niewypał na żywo daje tak czy siak efekt kamienia z wypukłościami, zapadlinami, cieniem. Nie oszukujmy się folia z tyłu wygląda ok ale jak czyścimy szybe tylną co 2 dni. Osiadający glon daje nam wspanaiły efekt fototapety:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.um-um.pl/malawi/details.php? ... ode=search może zobacz aktualną fotkę czesterku? Dużo sie nauczyłem od ostatniego wystroju :twisted:

Co do wyrażania własnych opinii to

Jak się podoba?
- czyli kolega sam o to poprosił. Nie pytał o to jak zrobic takie tło - i na to mu nie opowiadam. Nie pytał ile położyć warstw cr - i o tym tez nie piszę - daczego? bo nie robiłem nigdy tła z cr. A kolega spytał czy mi się podoba to mówię jasno i wyraźnie, że nic szczególnego i powtarzalne jak pozostałe styropianowe atrapy skał. Nikt nie potrafi się posilić coś szczególnego...staram sie ich do tego zmobilizować :twisted:


czester a Ty masz tło z czarnej folii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę musisz je tak często czyścić? Jeśli tak to współczuję...ja mam już miesiąc i ani razu nie czyściłem bo glon jakoś nie chce tam rosnąć :D Na przedniej szybie są bardziej widoczne i tylko tam trzeba od czasu przetrzeć:) ale to pewnie kwestia ustabilizowania parametrów w zbiorniku...no i każdy kto trochę bawił się w akwarystykę roślinna wie że zdrowe rośliny to brak glonów:) u mnie akurat rośliny pięknie bujają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.