Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
A dlaczego uważasz ze ryby to dla mnie zabawka? Skąd masz tą pewność? Mam akwarium już nawet nie pamiętam od kiedy i nigdy nie było ono dla mnie zabawką. Po prostu fascynuje mnie te hobby...


Dlatego ->

A jak mi rybki zdechna z braku miejsca do wpuszczze stado gupików i bedzie spoko...
Opublikowano
Zacznijmy od tego że w baniaku mało co wygląda naturalnie.
Czyli najlepiej nic nie zmieniac i zostawić ot tak nienaturalnie?

Kamoli nie da się tak ustawić żeby zakryły całą tyną ścianę - zwłaszcza w wysokim.
A kto mówi o zastawianiu całej ściany? Można zastawić część bo nie problem o płyty wysokości 50 cm. Z tyłu czarna folia - świetny efekt głębi - oczywiście IMO :)
Osobiście nie widzę różnicy między dobrze ustawionymi w tle kamieniami a tłem z CR.
Ja osobiście widzę i to bardzo dużą. Kamienie mają soją fakturę, której niestety amatorzy nie potrafią odtworzyć. Kiedyś Ktoś już napisał, że zamiast rzeźbić lepiej jest popsiukać płytę styropianu pianką i ściąć na równo nożem kuchennym...to daje ciekawą fakturę i nie wygląda imo kiczowato.
W moim baniaku oglądający nawet nie wiedzą że to jest pianka "obsmarowana" zaprawą.
Niestety ale każdy kto wstawia fotkę do galerii bądź na forum wystawia się na krytykę bądź pochwały. Ja (nie)stety potrafię odróżnic naturalne kamienie od styro obsmarowanego pianką :lol:
Nie widziałeś takiego akwarium po kilku tygodniach od zalania więc nie powinieneś się na ten temat wypowiadać,

To po co jest forum??? :twisted: Nikt Cię nie zmusza do czytania moich prywatnych opinii :evil:

kamienie porastają takim samym glonem jak CR więc różnicy praktycznie nie ma a ciężaru nie widać na oko.
Nie chodzi o ciężar tylko o a) fakturę B) rzeźbę - człowiek nigdy nie doścignie natury.

Piankę łatwiej uformować i przykryć sprzęt
Mi udało się zasłonić sprzęt kamolami i roślinnością bez cr i styropianu. Ale skoro niektórzy wolą pójść na łatwiznę... :twisted: IMO wykonanie tła z cr wcale nie należy do prostych zadań ale mam tu na myśli tylko samo wyrzeźbienie kamieni w styropianie.

myślisz że wielu z nas zrobiło tło z pianki bo nie stać nas na kamienie ??
Wiem ile kosztują kamole (grosze) a ile cr, styropian jakiś silikon akwarystyczny itd...więc nie mów mi że podejrzewam kogoś że go nie stać na kamienie bo to bezsensowny argument :twisted:
Wist polega na tym że tło tego typu jest w stanie imitować jednolitą półkę skalną, nie osiągniesz tego efektu klejąc silikonem puzzle z łupka.
Niestety ale większośc teł z cr własnie tak wygląda...jak puzzle a nie jak jednolita skała :twisted:
Żeby oceniać czyjąś pracę trzeba znać najpierw efekt końcowy, zdjęcia często nie oddają efektu, a zdjęcia suchego tła zaraz po wykonaniu już na pewno nie. Gdybyś zadał sobie odrobinę trudu i zajrzał do mojego artykułu (fotki surowego tła) a potem zobaczył foty wykonane po miesiącu to byś doszedł do podobnego wniosku.
Niestety ale tu Cię zaskoczę bo widziałem już wcześniej Twoje tło i wygąda jak ww puzzle...niestety glon niewiele pomógł w ujednoliceniu go :? I myślę, że właśnie to jest problemem wielu teł z cr...zbyt wiele części na zbyt małej powierzchni. Porównajcie tła BTN - tam większość powierzchni tworzy jednolity kamień a niestety większość autorów teł z cr tworzy - Jak to Ktoś kiedyś już nazwał worek węgla :twisted: czyli zbyt dużo zbyt małych części i tak tez jest w wypadku tła opisanego w tym wątku.


PS1 Jeśli ktoś wie, które tło mam na myśli mówiąc że były moduły przypominające skały, naklejone na szybę a w nich były jakieś media filtracyjne, pomiędzy modułami czarna folia to poprosze o wstawienie linku bo nie mogę znaleźć :roll:

PS2 sorry za tyle niestety :lol: ale same mi się jakoś wstawiały :roll:

Opublikowano
Mi udało się zasłonić sprzęt kamolami i roślinnością bez cr i styropianu. Ale skoro niektórzy wolą pójść na łatwiznę... :twisted: IMO wykonanie tła z cr wcale nie należy do prostych zadań ale mam tu na myśli tylko samo wyrzeźbienie kamieni w styropianie.

http://www.um-um.pl/malawi/details.php?image_id=8612&mode=search

Pięknie zasłonięte:) Porównując jedną i drugą robote nie wiem kto szedł na łatwizne:)


cezarix napisał(a):

Nie widziałeś takiego akwarium po kilku tygodniach od zalania więc nie powinieneś się na ten temat wypowiadać,


To po co jest forum??? :twisted: Nikt Cię nie zmusza do czytania moich prywatnych opinii :evil:



Opinie i rady wyraża się na jakiejś podstawie. Nie zwykłem odzywać się w kwestii CR bo nigdy tego nie robiłem. Tymbardziej jeśli nie widziałeś akwarii kolegów skąd wiesz jaką posiadają "głębie"?

Widziałem już dużo i o ile o gustach się nie dyskutuje o tyle tło dodaje więcej trójwymiaru i głębi aniżeli czarna folia.


Nie chce tutaj nawiązywać do twojej opini i gustach. Chodzi mi przedewszystkim o mówienie i radzenie w tematach o których się wie mało. Pisałem na początku... nie robiłem, nie brałem udziału w CR to się nie odzywam tylko szukam okazjii by sie nauczyć, dowiedzieć itd. Ty jak czytam próbujesz "mi" wmówić zalete twojego wystroju skoro nigdy nie próbowałeś ani nie widziałeś "amatorskiego tła" naszych kolegów.

I również nie lubie CR bo wole płyte skalną, itp jednakże szanuje ich zdanie i wiedze którą w tej materii posiadają.


A wracając do gust to opinni na temat CR jest wiele ale jeszcze się nie spotkałem z tym by ktoś powiedział coś takiego jak ty. CR oferuje niezwykłe możliwości do odzwierciedlenia jakiejś groty, płyty skalnej w miniaturze. I choćby był to kompletny niewypał na żywo daje tak czy siak efekt kamienia z wypukłościami, zapadlinami, cieniem. Nie oszukujmy się folia z tyłu wygląda ok ale jak czyścimy szybe tylną co 2 dni. Osiadający glon daje nam wspanaiły efekt fototapety:)

Opublikowano

http://www.um-um.pl/malawi/details.php? ... ode=search może zobacz aktualną fotkę czesterku? Dużo sie nauczyłem od ostatniego wystroju :twisted:

Co do wyrażania własnych opinii to

Jak się podoba?
- czyli kolega sam o to poprosił. Nie pytał o to jak zrobic takie tło - i na to mu nie opowiadam. Nie pytał ile położyć warstw cr - i o tym tez nie piszę - daczego? bo nie robiłem nigdy tła z cr. A kolega spytał czy mi się podoba to mówię jasno i wyraźnie, że nic szczególnego i powtarzalne jak pozostałe styropianowe atrapy skał. Nikt nie potrafi się posilić coś szczególnego...staram sie ich do tego zmobilizować :twisted:


czester a Ty masz tło z czarnej folii?

Opublikowano

Naprawdę musisz je tak często czyścić? Jeśli tak to współczuję...ja mam już miesiąc i ani razu nie czyściłem bo glon jakoś nie chce tam rosnąć :D Na przedniej szybie są bardziej widoczne i tylko tam trzeba od czasu przetrzeć:) ale to pewnie kwestia ustabilizowania parametrów w zbiorniku...no i każdy kto trochę bawił się w akwarystykę roślinna wie że zdrowe rośliny to brak glonów:) u mnie akurat rośliny pięknie bujają:)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Myślę , że @Bartek_DeBartkowi chodziło o ich agresję. Miałem stado Demasoni w akwa700 litrowym z dwoma czy też trzema gatunkami.  Były spokojne to znaczy nie agresywne wobec innych ryb. Jedne z piękniejszych ryb w moim akwarium. To , że były spokojne to miało na to wpływ kilka czynników: wielkość akwarium , reszta obsady , aranżacja. Pewnie o to chodziło Bartkowi , że jak będzie je miał  "mało doświadczony " akwarysta z naszym biotopem to mogą być problemy gdy nie dochowa wspomnianych warunków. Ale jeżeli będzie je miał jednogatunkowo ( to jest moje zdanie ) to da spokojnie rade. Ktoś powyżej napisał , że są delikatne. Z tym akurat się nie zgodzę ale każdy może mieć i ma swoje obserwacje. Dodam tylko , że w ówczesnym składzie była to najczęściej i bez kontroli rozmnażająca się ryba. Bartku..sorry , że wystąpiłem w charakterze Twojego mecenasa  . Pozwoliłem sobie wrzucić zdjęcie jednego z osobników Dmasoni z mojego akwarium:    
    • @ironcladKrótka odpowiedź. Nie zachwieje na tyle aby coś stało się rybom.  Biologie już masz w jednej Ikoli.  Możesz dodać ampułkę  lub dwie prodibio biodigest. Kupisz u Michała ( w Trzmielu).
    • @jarasdzięki za informacje w takim razie wyleczę się z mdok, a zrobię mbunarium oparte na 1 gatunku z non mbuny czyli: 1) Protomelas steveni taiwan reef  2) Pseudotropheus acei luwala lub itungi jakaś większa grupa  3) Metriaclima fainzilberi maison reef  4) Maingano lub perlmutt lub rdzawy
    • Moi mili potrzebuję porady krótkiej i treściwej na  niżej zamieszczony temat do rzeczy. Mam obecnie 2 kubły Sunsun 304 i ikola 600maxx chcę zastąpić sunsun drugą Ikola drugą ikole już mam w domu i teraz sunsun ma być oddany kumplowi ale zażyczył sobie cały z wkładem filtr pracuje już ponad miesiąc jeden i drugi pytanie czy jak pójdę na skróty do drugiej ikoli włożę nową ceramikę,matrix i purigen mocno to zachwieje biologią w akwarium akcja ma być szybka, dlaczego chcę wymienić Ikola ciągnie 17W czyli 2 zużyją tyle co jeden sunsun on tacha 34 Warty i tylko dlatego chcę wymienić sam filtr jest ok pompuje zdrowo i po miesiącu zrobił się znośny w zamkniętej szawce można spać przy nim dzięki za pomoc 
    • @Bartek_De dawaj tutaj swoją opinię odnośnie Chindongo Demasoni  W sensie dlaczego wg Ciebie nie jest polecany dla osób rozpoczynających przygodę z Malawi? Może powstanie w tym wątku jakaś lista gatunków, na które początkujący Malawiści powinni zwrócić uwagę  
    • Cześć wszystkim   Inny wątek na forum zachęcił mnie do rozpoczęcia tego tematu. Utarło się, że pewne gatunki malawijskich pielęgnic nie są polecane dla początkujących malawistów. Ciekawi mnie skąd taka opinia się wzięła i czym jest spowodowana. Zakładam, że jeśli ktoś rozpoczyna dopiero przygodę z akwarystyką jako taką i na pierwszy baniak wybrał właśnie biotop jeziora Malawi, to niektóre gatunki mogą być problematyczne. Mam na myśli bardziej bezmyślne łączenie niektórych gatunków z innymi czy to pod kątem diety, czy zachowania. Czy natomiast jakiś gatunek może być nie polecany dla osoby, która ma już jakąś świadomość akwarysty i wie co to jest cykl azotowy, wie że do zbiornika 100l nie wpuszcza się dużych ryb albo dużo ryb, poczytał trochę o wymaganiach poszczególnych gatunków ale wcześniej nie miał do czynienia akurat z biotopem Malawi? @Bartek_De nie chciałem zaśmiecać tamtego wątku, a pomyślałem, że może wyjdzie z tego ciekawa dyskusja  
    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.