freelanc3r Opublikowano 18 Września 2008 Autor #31 Opublikowano 18 Września 2008 nie powiem ze decyzja dla mnie bardzo ciezka do podjecia a jak bym tak zainstalowal 2x 54W i w razie za mocnego swiatla wzial owinal folia troszeczke swietlowki?
slawek gorol Opublikowano 20 Września 2008 #32 Opublikowano 20 Września 2008 108 W na 130 cm dlugosci ? hmm.. ja mam na 120 cm 30W aqarelke i mam dosc. jak jack juz wspomnial masz piasek kwarcowy,ktory jest bialy wiec imo bedzie to o wiele za duzo... ale to tylko moje zdanie i nie musisz sie z nim zgodzic
danielj Opublikowano 20 Września 2008 #33 Opublikowano 20 Września 2008 Jeśli podoba Ci się jasne światło , to tak jak piszesz wsadź 2x54W , to wcale nie jest dużo:) Daj jedną świetlówkę 15000K i drugą ok 8500K-10000K . Wtedy powinno być wszystko , ryby , skały i podłoże ładnie oświetlone Panowie , dlaczego wszyscy , lub prawie wszyscy, usiłują z Malawi zrobić ciemnicę? Przecież wody jeziora są prześwietlone, widoczność do 20m więc światła musi być dużo Ale to kwestia gustu , ja dałbym nawet więcej niż 2x54W , ale to tylko moje zdanie:)
slawek gorol Opublikowano 20 Września 2008 #34 Opublikowano 20 Września 2008 danielku, napisalem ze to tylko moje zdanie ja lubie mroczne baniaki a ty takie w ktorych by mozna bylo holendra w malawi zrobic wiec dopoki nasz kolega nie sprobuje sam, to sie nie dowie
freelanc3r Opublikowano 20 Września 2008 Autor #35 Opublikowano 20 Września 2008 tak jak pisalem wczesniej baniak nie moze byc mroczny zadecydowalem 2x54W i musi byc dobrze ! teraz pozostaje dalej problem ze swietlowkami... jak macie jakies typy to podawac przypomne ze akwa "na wylot" wiec mysle o dwoch takich samych swietlowkach
slawek gorol Opublikowano 20 Września 2008 #36 Opublikowano 20 Września 2008 Jeśli podoba Ci się jasne światło , to tak jak piszesz wsadź 2x54W , to wcale nie jest dużo:) Daj jedną świetlówkę 15000K i drugą ok 8500K-10000K . daniel juz powiedzial ...
danielj Opublikowano 20 Września 2008 #37 Opublikowano 20 Września 2008 Hehe , ja nie dyskutuję o gustach, jedni wolą ciemniej , drudzy jaśniej:) Ja lubię bardzo jasno i ihmo to nie ma wpływu na ryby , więc takie światełko polecam
freelanc3r Opublikowano 20 Września 2008 Autor #38 Opublikowano 20 Września 2008 Danielj takie swietlowki uzyc do akwa "2 stronnego" ? bedzie to mialo rece i nogi?
danielj Opublikowano 20 Września 2008 #39 Opublikowano 20 Września 2008 Musisz sam zdecydować , jakie światło lubisz:) Ja lubię jasne , białe , wpadające lekko w niebieski. Jeśli to są i Twoje typy , to szukaj świetlówek o widmie w zakresie 10000K-15000K Jeśli lubisz światło lekko różowawe(też mi się podoba ) to weź świetlówki o zakresie 8000K-10000K(tutaj nie do końca tak jest bo Philips Aquarelle podaje , że ma barwę 10000K , a jest z różowym odcieniem , jak Sylvania GroLux która podaje temp. barwową 8500K z takim samym odcieniem) Jeśli chcesz zaś światło o temp. barwowej zbliżonej do słonecznego to kup świetlówki o temp. 5600K-6500K. Świetlówki umieściłbym bliżej środka baniaczka , za to dałbym odbłyśniki asymetryczne coby światło równomiernie oświetlało baniak w obie strony.
freelanc3r Opublikowano 21 Września 2008 Autor #40 Opublikowano 21 Września 2008 hmm jak to ciezko sobie wszystko wyobrazic najwazniejsze by niebieskie i zolte ryby wygladaly super swiatlo moze miec nawet czarny odcien :D P.S. odblysniki latwo zamontowac do jzu wykonanej obudowy? bo bede chcial bez odblysnikow, i najwyzej jak efekt bedzie slaby to zamontowac. P.S2 ktora barwa nie daje duzego kopa glonikowi ? z glonkiem nie warto walczyc, ale tez nie chce go prowokowac do ataku
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się