Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Dostałem od znajomego opakowanie całe SERA granugreen


Tutaj info http://www.sera.de/index.php?id=247&L=12


Czy moze to byc podstawowy pokarm dla Saulosi i z czym go laczyc? Czy jakis zwierzeczy dodac? Mozecie cos polecic? Najwazniejsza jest jakos pokarmu cena na drugim planie choć ona tez ma znaczenie:)


Pyski sa mlodziutkie 3 cm.


W planach beda rowniez karmione pokarmem domowym, makaron.

Opublikowano

a widziales kiedykolwiek makaron w jeziorze malawi ???


W sumie niektore pomysly w ramach urozmaicania zywienia mnie troche dziwia...


no bo w sumie idac tym tokiem mozna by zrobic malego schabowego w panierce kokosowej ...

dla pyskow :-)


Jak akrmie Sauloski, Acei karma Dainichi Cichild, Spirulina forte , Spirulina + mrozonki i rybki czuja sie swietnie oraz rozmnażają sie :mrgreen:

Opublikowano

Smith, jeśli w umiarze to podobno i makaron można. Niektórzy próbują i z kaszą kus-kus (drobna jest), a kaszą manną, szpinakiem, malawi mix i mimo, że te produkty nie występują w malawi, to jednak ryby można nimi karmić. Niemniej jako urozmaicenie, rzadko, a nie na zmianę jeden pokarm i makaron - tu się z Tobą zgadzam.

Opublikowano

Wiem wiem, ale osobiscie uwazam iz ryby, tym bardziej jak robimy akwarium biotipowe powinno sie karmic tak naprawde glownie tym co tam wystepuje lub w miare "podobne" zamienniki.


Nie wydaje mi sie aby uklad pokarmowy ryb byl w wyniku ewolucji dostosowany do jedzenia ciasta macznego.


Co innego dac spazona salate, brokuly itp - to jest w sumie roslinnosc w innej formie.


Daleki jestem jednak od za mocnego urozmaicania , ryby nie sa zwierzetami ktore wymagaja bogatego urozmaicania ich jadlospisu, w naturze glownie spozywaja te same produkty cale zycie.


No chyba ze ktos sie nudzi i w ramach zabawy bawi sie w kucharza Malawi :-)

ale to jednak wplywa bardziej na nas hodowcow i nasze samopoczucie

Opublikowano

Tyż prawdo ;) Ja też nie kombinuję za bardzo, makaronu nie podaję, a sałaty mi jeść nie chcą. Zamiast makaronu polecam bardziej mrożonki (np. słynny malawi-mix) albo moje ostatnie odkrycie: kupuję paczkę krewetek mrożonych, rozmrażam 2 sztuki, szatkuję i mam wir w akwa ;) Myślę, że tak jak Smith piszesz, to jednak lepsze niż mączne ciasto. Dlatego konkluzja: można, ale czy to aby na pewno dobre dla ryb? Po co je paść jak tuczniki?

Opublikowano

Sera Garnugreem to jeden z moich ulubionych pokarmów dla roslinozernej Mbuny - uwielbima po prostu patrzec ja go wcinają . Mozesz spokojnie go stosowac z saulosi . Z czym - to juz kwestia wyboru - sa dziesiatki pokarmow na rynku . Pamietaj tylko by sere namoczyc w wodzie z akwarium na ok 15-25 minut wtedy kuleczki pieknie napecznieja a Ty stwierdzisz ,ze podasz je swoim saulosi dopiero za 3-4 miesiace jak beda mialy 5cm :)

Ja kiedys ( na poczatku swojej kariery) nakarmilem tym pokarmem swoje rybska bez namaczania to myslalem ,ze je porozrywa takie brzuchy mialy . na szczescie rybksa przezyly a ja jestem bogatszy o kolejne doswiadczenie.

Powodzenia.

Opublikowano

Granugreen podaje od dawna, najpierw był jako jeden z podstawowych, potem przeszedł w pokarm dodatkowy, w każdym razie dla saulosi ten pokarm jak najbardziej się nada.


Czy moze to byc podstawowy pokarm dla Saulosi i z czym go laczyc? Czy jakis zwierzeczy dodac? Mozecie cos polecic? Najwazniejsza jest jakos pokarmu cena na drugim planie choć ona tez ma znaczenie:)


O żywieniu saulosi w serwisie i forum jest już sporo, można prześledzić artykuły i wątki – dostać zawrotu głowy – ułożyć menu. :wink:

Zwłaszcza, że z saulosi nie jest prosta sprawa, bo jest różnie postrzegany i różne „strategie” karmienia ludzie obierają czyli wszystkożerny, wszystkożerny-roślinożerca, roślinożerca.

W każdym razie ja swoje karmie tak: (nawiasem mówiąc rosną zdrowo, odchody mają właściwe i nie tyją jak świnie :wink: )

Podstawa:

- Dainichi Veggie deluxe

- Hikari Cichlid Excel

- O.S.I. Spirulina


Dodatkowe (uzupełnienie)

- Dainichi Ultima

- Dainichi Color FX

- Granugreen

- Tetra Pro vegetable crips

- O.S.I. Marine Flakes – od czasu do czasu

- jeszcze coś tam w szufladzie leży

Do tego raz na tydzień/2tygodnie mrożonki – cyklop i mysis.

Raz na tydzień post ścisły

Opublikowano

parafrazując do tego co było powiedziane - polak w XVw. też również nie miał szans jeść banana ani szafranu czy pieprzu.

tak i nasze ryby - pokarm może być zastępczy byle by dla nich odpowiedni

Opublikowano

Yaro troche poplynales...

Blagam, ale nie porównuj ryb do człekokształtnych a ukladu biologicznego ( np. pokarmowego )

ryb do ludzi.


Twoim tokiem rozumowania dochodzimy do punktu w ktorym trzeba przyznac ze ryby nadal czekaja na odkrycie ognia, zaczna polowac na zwierzeta, a za kilka wiekow wybuduja pierwszy aeroplan.


Idac dalej, proponuje przejechac sie na wies i namowic rolnikow aby np. Krowy karmili kawiorem i czasami podrzucili im grilowana karkowke - bo one o tym marza ale nie umieja sobie zrobic.


Uwierz mi na slowo ze ryby nie marza o tym, sa to zwierzeta ze sporo nizszym rozwojem ewolucyjnym niz my.


to tak w ramach przypomnienia:

http://www.fizyka.umk.pl/~duch/Wyklady/kog-m/01.htm

http://www.fizyka.umk.pl/~duch/Wyklady/kog-m/02.htm


Nalezy urozmaicac pokarm ale w zakresie pokarmowym ryb, a nie ludzi.


To jak na przykladzie zwierzat domowych, zacznij dawac psu czekolade to w najlepszym rozwiazaniu dostanie robali, bedzie mial problemy gastryczne a w ekstremalnej sytuacji zdechnie.

A przeciez dla ludzi czekolada jest bardzo zdrowa ( mowie czysta czarna ) wplywa na uklad krwionosny no i jest pyszna :-)

Opublikowano

popłynąłem????

jeśli chodzi o wykład na temat mózgów to pewnie tak.

Makaronem karmię ryby (oczywiście nie przesadzam) i z tego co wiem karmi makaronem jeszcze wiele osób, jak pokarmisz swoje rybki makaronem to również zauważysz że nie szkodzi on im i problemów zdrowotnych po spożyciu makaronu nigdy nie miały. Oprócz makaronu podaje im wiele innych rzeczy z którymi one nigdy by styczności nie miały w malawce takie jak , banany, arbuzy, jabłka, kasza manna, płatki jęczmienne, owsiane.

Co do płynięcia dalej sam pewnie dla wielu jestem "ortodoksyjnym"piekunem swoich rybek, ale



"tym bardziej jak robimy akwarium biotipowe powinno sie karmic tak naprawde glownie tym co tam wystepuje "


jest dla mnie mocną przesadą.


Kontynuując biorąc pokarmy którymi karmimy nasze ryby to w płatkach znajdujemy groszek zielony, pokrzywy, szpinak, pszenicę, oleje i tłuszcze - takie biotopowe jedzenie ma wiele niebiotopowych składników.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.