Jump to content

Ceresit CR 65

adako94
 Share

Recommended Posts

Witam

jestem początkującym akwarystą i mam zamiar zrobić tło strukturalne.

i ma problem bo CR 65 sprzedają w 25 kg workach (z tego co wiem)

i jeśli na tło mam zużyć 1-2kg to mi się nie opłaca :? .

więc jeśli morze komuś zostało z budowy swojego tła trochę zaprawy i termin termin przydatności sie kończy to z chęcią przyjmę :)

jeśli temat załorzyłem nie tu gdzie trzeba serdecznie przepraszam.

Z ogłoszeniami proszę na giełdę KM ;) . Trzeba ją trochę rozruszać, a nie wrzucać wszystko na forum ;) .

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• pulpet
      No, robią robotę te ich żyrandole 👍
    • Bastian
      Bardzo fajny i przyjemny rybon dla oka, polecam 👍 Otopharynx Lithobates Sulphur Head Zimbabwe Rock
    • Bastian
      Od dwóch takich co zmienili moje spojrzenie na światło w akwarium 😉👍
    • Kuba1771
      Cześć. Czy ktoś z Was kupował kiedyś ryby w sklepie Świat Akwarysty w Sosnowcu na Będzińskiej 35. Polecacie, nie polecacie. Byłbym wdzięczny za opinie. Pozdrawiam.  
    • triamond
      1.  144 l/h/W czyli 6500l/h przy 45 W. 2. Pomiar przy 30% mocy powtarzany 2 razy z wiaderkiem w wannie i potem w akwarium raz z naczyniem i potem przepływomierzem pływakowym. Nie chciało inaczej wyjść Wcześniej testował te pompy @deccorativo -np.  dcp 3000 dawało 3000l/h przy 11.2 W (ja mam rurkę 50 cm + 3 łuki; tutaj dłuższa rura... większe opory). 3. Filtry mają w większości pompy na prąd zmienny. Tanie i bez elektroniki; duży zysk producenta (wyjątki to np. Aquael Hypermax, HW5000). Wirnik musi być symetryczny. Opory na wężach, czasami karbowanych, złączkach, mediach itd. Lepsze są obiegówki (stałoprądowe np. w narurowcach), ale mają działać przy większych oporach.  Stałoprądowe to nie tylko bezpieczeństwo, ale właśnie wydajność i sterowalność. Wypierają stare AC z klimatyzatorów, rekuperatorów, obiegówek itd. Czas na akwarystykę. U mnie bardzo małe opory (K1 w  takiej ilości, że nigdy nie zarośnie), spływ przez grzebień, krótka rura wylotowa i śmiga:) Polecam!
    • piotriola
      Witaj, odezwałem się gdyż przepływ około 4000 L przy mocy 14 W jest raczej nierealny.  Większość filtrów które mają powyżej 3000 L musi   posiadać moc 40-50 W. Podobnie filtry 20 W będą miały około 1500 L.  Gdy użyjemy pompy mniejszej mocy o podobnym przepływie, przy lekkim zabrudzeniu wsadów filtracyjnych od razu zaobserwujemy spadek przepływu. Przy pompie 50 W mimo zabrudzenia przepływ będzie podobny. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, pompa ma wydajność 4000L przy 30% a  wydajność 144L to 100 % wydajności ? Dla mnie to trochę niezrozumiałe.  Podobnie jest z pompami o której napisałeś. Większość pomp to pompy na prąd zmienny, pompy na prąd stały używane w akwarystyce to względy bezpieczeństwa a nie ich osiągi. darianus  urządzenie które opisałeś służy do napowietrzania stawów, przyznam że mocno mnie zdziwiłeś.👍
    • Rik
      Dwie osoby jeszcze powiedziały że to Aulonokara. Powiedzmy w takim razie że tak jest. Jak powinienem to ustawić? W sensie ile w samców celować tych Yellow i Aulonokar? Ile samiczek? Brać raczej małe czy duże? Czy różne Aulonokary mogą żyć ze sobą czy musi być konkretnie ta sama?
    • Tom74
      Zgadzam się z kolegą. W 100 cm długości będzie kolorowo ... do pierwszego tarła.  
    • Ziemiojad
      Proszę o aktualizację. 
    • Tom74
      Położyłbym płaskie kamienie  na dno. Kamień pionowo z prawej strony i kilka mniejszych przed tymi co są w akwarium.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.