a moglibyście mi napisać listę tych najpotrzebniejsze?
mam jeszcze 2 pytania czy mógł bym trzymać z pyszczakami pielęgnice zebrę ??
i czy wapienie takie jakie występują w lubelskim(nie wiem jak się nazywają)mogę mieć w malawi ??
witam dzękuje za wyczerpujące odpowiedzi związane z akwarium.
a co do państa pruśb o parametry wody to mam tylko 2 wskaźniki które mi pan w sklepie doradził a mianowicie na pH i NH3
pH wynosi 7,5
NH3 wynosi 0 (chyba to źle)
Witam mam juz jakiś czas akwarium malawi i mam 2 pytania.
Po pierwsze moje pyszczaki są bardzo płochliwe dlaczego?
Po drugie czytałem ze najmniejsze akwarium to 80 cm długości i ze to właśnie długość jest istotna a inne wymiary mniej, nie miałem z żadnych pytań aż do dziś kiedy przeglądałem na allegro akwaria i nadknołem sie na aukcje akwarium o wymiarach dług. 95cm. szer 16cm. wys. 24cm. I zaczołem się zastanawiać czy moge w takim akwarium trzymać pyszczaki ponieważ długość jest wystarczająca ale czy inne wymary moga być?
Siema
mam małe akwarium około 70cm niestety mam w nim 4 P.Saulosi już od jakichś 4 miesięcy i:
-jedna od tamtego czasu wcale nie urosła (kupiłem je małe),dlaczego??
-żadna rybka się nie wybarwia chociaż jedna ma czarną płetwę grzbietową i te na dole nie wiem jak sie nazywają i pasy brązowe dlaczego??
-a i wszystkie są płochliwe, co może to powodować??
A więc jeśli mniej "obstukany" gatunek to jaki mi możesz zaproponować ??
warunki to :
-bardzo dobrze widoczny dymorfizm płciowy.
-różne kolory rybek.
-by wystarczał im baniak 120cm (240l).
Dziękuje za ocenę sprzętu.
a co byście mi poradzili zamiast tego filtra?? :?:
A poza tym by następnego tematu nie zaczynać napisze tu.
ma zamiar zrobić coś takiego:
http://zolwie.net/index.php?option=com_ ... &Itemid=92
ale jeśli dam z tym pasek to mi go wciągnie (chyba) i jeżeli macie pomysł jak mozna to wykąbinować by piasku nie wciągało, to napiszcie. Plzz
witam ma zamiar kupić ten filtr: http://allegro.pl/item415598968_filtr_b ... _400l.html
ale przed podjęciem decyzji chciałem się was poradzić.
A wiec co o nim sadzicie??
z góry dzięki za rady!!