Skocz do zawartości

Parametry mojej kranówki i wody w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cyklu nie sprawdzisz bez pełnych testów - a do tego brakuje Ci zawartości NH3 (amoniaku) jeśli mięcho się rozkłada amoniak jest na bank - pytanie ile i dla czego nie "zamienia" się w NO2

Opublikowano

spróbuj inne testy... może te wskazania są nieprawdziwe... nie daję wiary, że wszystko jest zero, nawet z tym kurczakiem w akwa... może tu tkwi przyczyna... masz kogoś znajomego z innymi testami, żeby nie kupować?

Opublikowano

A moze kurczak byl nie ugotowany :wink::D ???

zobacz na date waznosci testow - ja raz pozyczylem ok kumpla komplet i takie wyniki pokazywaly ze sie forum dziwilo :lol:

dopiero zakup zooleka wyjasnil wszystko ( poza no2-sera).

pozdro

Opublikowano

Nie jestem jakimś tam weterynarzem, biologiem czy mikro coś tam, ale zastanawiam się skąd pomysł wrzucenia kawałka kurczaka do akwarium :/

Również nie jestem hodowcą kurczaków, ale co wiem to one są hodowane na takich ścierwolstwach ze głowa boli, gdy rozkłada się takie mięcho to nie wiem jakie rzeczy wydzielają sie do wody podczas procesów gnilnych.

Sam mówiłem żeby wrzucić kawałek mięska do wody, ale myślałem o mrożonkach dla ryb a nie o kotlecie schabowym, golonce czy o kurczaku. Czasami pomysłowość akwarystów mnie zaskakuje, tylko czasami zastanawiam się po co isć od początku pod górkę.

Od kurczaka to wolał bym nasikać do akwarium i zapewne byłby to lepszy pomysł na dostarczenie amoniaku niż gnijący kawałek kurczaka.

Opublikowano
Nie jestem jakimś tam weterynarzem, biologiem czy mikro coś tam, ale zastanawiam się skąd pomysł wrzucenia kawałka kurczaka do akwarium :/

Również nie jestem hodowcą kurczaków, ale co wiem to one są hodowane na takich ścierwolstwach ze głowa boli, gdy rozkłada się takie mięcho to nie wiem jakie rzeczy wydzielają sie do wody podczas procesów gnilnych.



Yaro błagam bez herezji, chodzi o wytworzenie amoniaku jak doskonale wiesz i nie ma tu znaczenia co będzie gniło. Nie przesadzajmy z tą sterylnością wody - co pakują do kurczaków ... a co pakują do wody i do pokarmów, myślisz że pokarmy to z czego są, m.in. z kurczaków. Więc nie popadajmy w skrajności.


Testy NH3 - wszystko jedno - w nich generalnie nie chodzi o dokładny wyskalowany wynik tylko o badanie tendencji - rośnie czy spada. Co do pozostałych testów - nigdy nie byłem fanem zooleku (to delikatnie powiedziane) ale tu też bardziej chodzi o tendencję niż o jakieśtam dokładne wskazania (zwłaszcza NO2). W przyszłości jednak postarałbym się o dokładniejszy test na pH (ja używam JBLa i TropicMarin). Testy, których używam prorównywałem kiedyś z wynikami testu w Sanepidzie i generalnie JBL najmniej okłamywał.

Opublikowano

Jakoś nie widzę w tym herezji - gdy wrzuci się kawałek kurczaka czy innego mięsa to procesy gnilne zachodzą duzo wolniej od tego gdybyśmy wrzucili kawałek mrożonki, czy nawet całą krewetkę. Czy to dobrze ze kurczak w wodzie po tygodniu wygląda w wodzie prawdę mówiąc dość dziwnie ? czy lepiej mrożonka której już się nie zobaczy ? po części dlatego ze to mniejsze kawałki i szybciej zgniją ale również dlatego że proces gnilny to nie tylko rozkład białka na amoniak, ale niestety podczas gnicia białka najpierw powstają związki takie jak siarkowodór, skatol, indol, ptomainy tzw jad trupi, a ostatecznymi produktami mineralizacji białek są: amoniak, wodór, azot, dwutlenek węgla, woda i prostsze substancje przyswajalne przez rośliny.

Nie życzył bym sobie aby poprzez długi proces gnicia w akwarium mieć za długo te pierwsze związki, autor postu również niech zwróci uwagę na zapach wody, ktory nie powinien być bardzo intensywny a już na pewno nie powinien być odczuwalny siarkowodór - czyli zapach zgniłych jaj - chyba nie muszę przekonywać o szkodliwości tego związku?

Co do herezji ? nie wiem, mi się kurczak w akwarium jakoś nie podoba i tyle.

Pozdrawiam i życzę aby moje wróżby się czasem nie spełniły.

Opublikowano

Kurczaka ktoś stąd mi polecił, podobnie jak testy zooleka, więc już nic z tego nie wiem, a już tym bardziej na jakim etapie jest moje akwarium. Chyba kupię jakieś gupiki i zobaczymy co się będzie działo z parametrami, co o tym myślicie?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.