Skocz do zawartości

Czy 4*18W za dużo do 126l?


pawwin

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy. do tej pory zajmowalem się roślinnymi, teraz jednak chce spróbować malawi.Moje akwa ma pokrywe w której są 4 świetlówki.Odpalane są za pomocą stetecznika elektronicznego wszystkie razem.Tylko czy te 4 świetlówki to nie za dużo dla malawi w takim akwa (80x35x45). Ma to być akwa jednogatunkowe (Saulosi) z jasnym piachem na dnie i dosc ciemo brązowymi skałkami i brązowym tłem (motyw skały). Jeśli to za dużo bedę musiał kupic nowa pokrywę z dwiema świetlówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na stateczniki - może możesz wyjąć 2 świetlówki i przełączyć końcówki w statecznikach (lub odłączyć stateczniki). Ja miałem 4 świetlówki na 2 statecznikach. Każdy z tych stateczników może mieć podłączoną pojedynczą świetlówkę - trzeba tylko przełożyć kabelki. Tak zrobiłem, bo było stanowczo za jasno (piach + jasne wapienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak załączam przyciemnione 1X18W na akwa 240 to głupieją. Chowają się do kryjówek i wychodzą dopiero po 30 min.


Nie no niewierzę, 1 lampa to juz chyba przesada w druga stronę.Rozumiem że 4 w moim akwa to może być za dużo ale jedna... . Nie wiem jeszcze co zrobię. Po głowie mi chodzi taka konfiguracja: Power Glo + Grolux.Nie wiem czy dobrze to wymyśliłem. Optycznie Grolux dużo światła nie daje, w przeciwieństwie do Power.Kurcze szkoda mi trochę tej pokrywy. 2 razy grolux + 2 razy Power myślicie że to przesada i 100% zakwit niedoopanowania. Zaznaczam, że żadnych roślin nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz marnowac 4 slotow to zaloz sobie akwarium morskie, ja mam teraz 4x24W a zaraz bedzie 6x24W i masz z glowy :mrgreen:

Nie dostosowywuj mieszkancow akwarium do pokrywy tylko odwrotnie.


Ja to wogole nie wiem o co chodzi, skoro wiekszosc pisze ze za duzo to chyba wiedza co pisza,

jak chcesz na sile miec 4 x 18W to nikt ci nie broni, lecz nie spodziewaj sie ze wszyscy ci przyklasna.


Jak dla mnie mozesz odpalic tam nawet 8x18W, jednak nadal uwazam ze 4x18W to za duzo

a max to 2x18W. Sam mam podobne malawi i czasami zastanawiam sie czy nie wymienic jednej ze swietlowek na szt. z mniejsza iloscia lumenow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.