Skocz do zawartości

Ile saulosi?


Rekomendowane odpowiedzi

Elongatus - piękna ryba tylko , że .... nie będziesz jej za często oglądał . Chyba ,że masz mało kryjówek . Ja u siebie zamiast oglądac chewere oglądam wyniki jego pracy (kupy piachu usypane z tego co wyniesie z przestrzeni pod gruzowiskiem - robi sobie tam po prostu więcej miejsca i siedzą tam zarówno samce jak i samice . Ryby były już w dwóch różnych zbiornikach (660 , teraz 450L ) i nadal jest to samo zachowanie. Ich piękno obserwujesz przy pobieraniu pokarmu . Masz na to max 10-30 sekund . Nawet jak staralem sie je obserwowac z odległości 6-8 metrów - nadl nic , więc wykluczam płochliwośc , speszone innymi rybami tez raczej nie są bo w tym 450l zbiorniku przez kilka tygodni pływały sobie same .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mphangę i nie obserwuję takiego zachowania, natomiast wśród redów, acei, hajomailandii jest dominującą rybą która rządzi w moim akwarium i zdecydowanie jest częściej przy skałkach niż w grotach.

Natomiast akurat mphangę nie polecam do saulosi, moje sauloski miały strasznie z nimi ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie meczy nikogo poza samicami . Ale jak pisałem ostatnio i one maja spokój bo samce zajęły się budownictwem .

Muszę na nie uważac bo się wprawią w tym fachu i wyjadą do Londynu jak spora częśc rodaków... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród moich ryb elongatusy usisya najwięcej przebywają w toni. Bardzo rzadko widzę aby coś przekopywały, bo w tym sporcie zdecydowanie przodują paralleusy. Nie ma też objawów agresji międzygatunkowej, co najwyżej niekiedy są przez nie samice afry przeganiane, ale bardzo sporadycznie i bezkrwawo. Cenie z kolei ten gatunek za inteligencję. Objawia się ona na przykład jak podaje pokarm w granulkach. W momencie gdy zostaną spałaszowane wszystkie granulki które od razu zatonęły, to elongatusy najlepiej radzą sobie z tymi które pływają na powierzchni. Afry wogóle nie są nimi zainteresowane, chyba że zostaną w toni jakieś resztki po innych rybach. Paralleusy "na żywioł" próbują chwyci te kawałki w pyski z rozpędu rozchlapując przy okazji strasznie wodę (czasem się udaje). Usisya poprostu spokojnie podpływa do kawałka pokarmu który jest w stanie spałaszowac, chwyta, zabiera gdzieś na dno i konsumuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.