michaell_83 Opublikowano 3 Lutego 2009 #11 Opublikowano 3 Lutego 2009 Okrzemki na 100%. Analizowałem tę sprawę z brakiem żelaza i doszedłem do dwóch wniosków: a) nie mam testu Fe :-) ale te okrzemki rosną tylko na piasku, na kamieniach współżyją z glonami zielonymi, które rozwijają się w sposób powiedzmy charakterystyczny dla zadbanego akwarium z Malawi :-) Rosną, ale nie można powiedzieć, że to plaga. Tylko te okrzemki mnie mega-irytują, bo narastają bardzo szybko i są mało estetyczne.
mutra Opublikowano 4 Lutego 2009 #12 Opublikowano 4 Lutego 2009 a jak wysokie masz to akwarium? Na dole kamieni też Ci rosną glony zielone (na granicy z piaskiem)? Ile minęło czasu od zalania?
michaell_83 Opublikowano 4 Lutego 2009 #13 Opublikowano 4 Lutego 2009 Akwarium to klasyk 150/40/50. Akwa wystartowało w listopadzie 2007. Najwyższe kamienie nie sięgają powierzchni, są jakieś 20 cm pod nią. na takich kamykach rosną sobie pięknie glony zielone, które moje rybki sobie skubią. Okrzemki są tuż poniżej na dnie. Ale ostatnio zaobserwowałem pozytywną reakcję, po ostatniej podmianie wody (w piątek) inwazja okrzemków jakby zelżała. Być może mechaniczne oczyszczanie, połączone z wydłużonym okresem oświetlenia zaczyna dawać po 3 tygodniach rezultaty. Poczekamy, zobaczymy ...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się