Skocz do zawartości

200l Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

Patryk, wyluzuj, po co ciągle ciągniesz ten temat. Napisałeś, że nie masz malawi, więc skąd możesz mieć doświadczenie?mieczyki, to nie pyszczaki. Na tym forum nikt nikogo nie chce obrazić, chodzi tylko o to, że nie masz doświadczenia w trzymaniu/hodowli wspomnianych ryb. Mniejsza o to, co napisałeś.


koteczek, pamiętaj, że pyszczaki lubią się też same zredukować i to w momencie, kiedy najmniej się tego spodziewasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem o tym, żebym tylko nie musiała wyciągać poszarpanych bez oczy (widziałam taką fotkę na tym forum)

niestety każdemu może sie zdarzyć, czasami nie jesteśmy w stanie zareagować, mi niestety kiedyś hongi z rozpędu uderzył w drugiego samca z całej siły w bok jeden jedyny raz i niestety w ciagu godziny było po rybie. Niestety pysie to piękne ryby ale "troszkę" agresywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku dzięki walkom o wysokość w hierarchii straciłem już kilka dużych ryb. Nie jest to miłe i nie polecam. Po części to mój błąd, ale z drugiej strony starałem się gdzieś te ryby oddać. Nie zdążyłem, bo za późno się za to zabrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, żeby kupić 20 młodych, a jak zaczną się wybarwiać to zrobić redukcję. Dobrze myślę?:P

ja bym kupił max 15. Po co aż 20, skoro docelowo chcesz 10 ryb?


druga sprawa i mam nadzieję, mój ostatni post w tym wątku, bo kolega bez akwarium chyba dalej nie rozumie o co chodzi...: ile ludzi Ty o mieczykach, a ja o ludziach - ile osób może mieszkać w 50 metrowym mieszkaniu?

1. no ja bym dał tam tylko młode małżeństwo.

2. co? Przecież zmieści się spokojnie 5 osób, po 2 w każdym pokoju i 1 w kuchni na polówce.

3. e tam, 3 max, rodzice + dziecko...

4. i tak do zaje.....


Wiesz o co mi chodzi? Że Ty nie mając doświadczenia możesz nie wiedzieć, że prócz przestrzeni w postaci wymiarów akwarium, zapewniasz też rybom wystrój i może być taki, że jeden samice zajmie całe akwarium i Twoje 3 samce pękną jak bańka mydlana, a może być tak, że przez rok czy półtora będą 3 samce pięknie wybarwione i jednego ranka zostanie 1 wybarwiony, albo 2 i jeden martwy.

Jest sporo czynników, które mogą ustalić, zmienić sytuację w akwarium, o których nie wiesz, bo nie miałeś pyszczaków. Dlatego prócz wyczytanych, zasłyszanych opinii, które tak ochoczo powtarzasz, istotne, jak nie istotniejsze jest własne doświadczenie...

a w 200 litrach, o których pisałeś jest owszem większy wybór gatunków, jak dla mnie to z 8 by się znalazło, ale są i tacy, co już niemal każdego mbuniaka by tam wsadzili. I czyją opinię teraz powtórzysz, jak pojawiają się 2 różne? No właśnie, przydałoby się już mieć doświadczenie, to byś wiedział, co u Ciebie się sprawdziło.

Bez odbioru.

Ps. z 3+7 (w sumie liczba samic jest mało istotna) koniec końców i tak pewnie zostaną 2 wybarwione samce, ale to jest kwestia odległej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke smieszy mnie, metamorfoza obsad..

Jeszcze z dwa lata temu 240l bylo idealne dla 3 gatunkow, ewentualnie dla 4 mniejszych.. Teraz 240l to ledwo na jednogatunkowe widze :D

Rozumiem, ze poglebiamy wiedze a doswiadczenie rosnie, ale bez przesady...


Ja myślę, że to co innego. rzeczywiście 240 było dobre dla 3-4 gatunków (i można powiedzieć, że nadal jest), ponieważ wtedy większość z nas była skłonna wpuszczać każdy gatunek w pojedynczych haremach, czyli np. 1+3. Przy 4 gatunkach nadal jest to 16 ryb. Przy łagodnych gatunkach da radę, tyle że teraz polecamy inne obsady, czyli 2-3 samce z gatunku.

Automatycznie akwarium, przy tak dobranej obsadzie daje możliwość wsadzenia 2 gatunków, na przykład saulosi 3+6 i rdzawy 2+4. Proste. Ja się wyleczyłem z układów 1+... i w 375 będę miał 3 gatunki, a nie 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem przeciwnikiem tych całych saulosi do czasu jak je sam kupiłem :D super ryby i jak dla poczatkującego malawisty idealne do takich 200L. po przy przesadzonej obsadzie moze sie taki nowicjusz zrazić. tylko w tym przypadku obawiam bo połączenie koteczka z rybami nie jest zbyt dobre :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.