Skocz do zawartości

p. saulosi + L. caeruleus ????


moglaj7

Rekomendowane odpowiedzi

M. Kielan szereguje saulosi jednak w grupie roślinożernych mbuna (razem z m.in. Labeotropheus trewavasae) i dla tej grupy zaleca jako podstawę diety pokarmy pochodzenia roślinnego, a niewielkie ilości pokarmów takich jak Mysis, Cyclops czy kryl jako uzupełnienie.

Saulosi podaje mrożonki jedynie raz na tydzień/dwa tygodnie, ale poza mrożonkami dostają jeszcze te bardziej mięsne Dainichi (ultima i color fx), podstawę diety stanowi sprulina osi i veggie deluxe niby pokarmy roślinne ale trochę mięcha z tego co pamiętam też zawierają? Wydaje mi się, że mrożonkami/pokarmami żywymi łatwiej zaszkodzić niż granulkami? Przy stosowaniu takiej diety sauloski mają się dobrze, jednak pokarmy „mięsne” podaje ostrożnie i staram się nie przesadzac.

Sądzę, że racje ma i yaro i sabotage

„nigdy nie dopasujemy im idealnie diety”

„Nie mowie, zeby walic do wody kryl i wodzien, jedynie odpowiednio zbilansowac diete pokarmiami Dainichi czy OSI, prosze nie mowiecie mi tu, ze to zle polaczenia, lub niebezpieczne dla ryb..”

Powiedziałbym, że idealnej diety nie da się ułożyć, ale biorąc pod uwagę rozmaitość pokarmów i ich skład można karmić te dwa gatunki prawidłowo i bez szkody dla ich zdrowia.

W swoim artykule Hari pisze, że jego sauloski zapadły na bloat w skutek nieodpowiedniego żywienia, nastąpiło to jednak po 2 miesiącach karmienia „praktycznie tylko żywą larwą czarnego komara”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie saulosi i caeruleus to gatunki o bardzo odmiennych preferencjach pokarmowych i nic mnie nie przekona, demasonom też podaję raz w tygodniu mrożonki czy pokarm mięsny w granulacie, więc nie ma przeszkody by do obsady dołączyć caeruleusa? :wink: Przykładów jest więcej, ale tak czy siak dieta nigdy nie będzie odpowiednia dla obu gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie saulosi i caeruleus to gatunki o bardzo odmiennych preferencjach pokarmowych i nic mnie nie przekona, demasonom też podaję raz w tygodniu mrożonki czy pokarm mięsny w granulacie, więc nie ma przeszkody by do obsady dołączyć caeruleusa? :wink: Przykładów jest więcej, ale tak czy siak dieta nigdy nie będzie odpowiednia dla obu gatunków.


Ja przykladowo, Demasoni zaliczam do ryb stricte roslinozernych i miesa (mrozonek) nie podaje wcale !

Natomiast raz - dwa razy w tygodniu Dainichi bazowane na krylu.

Uwazam natomiast, ze same Saluosi mozna wykarmic na pokarmach wymienionych przez meth'a, dodajac przy tym raz na tydzien mrozone...

Nie probuje tu napisac, ze Saulosi jest jak Yellow mieskozerca, jedynie zaznaczam fakt - iz mozna zbilansowac diete tak, aby nie szkodzic, powiem nawet wiecej aby dobrze wykarmic oba te gatunki w jednym akwa.

Powiedziałbym, że idealnej diety nie da się ułożyć, ale biorąc pod uwagę rozmaitość pokarmów i ich skład można karmić te dwa gatunki prawidłowo i bez szkody dla ich zdrowia.


O to mi caly czas chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze doprowadzilem do pewnych sporow :/ ale to znaczy ze dobry temat narzucilem

szczerze mowiac te mi sie wydawalo ze to nie bedzie takie zle polaczenie poniewaz czytalem ze saulosi jednak sa wszystkozercami ale widac jeszcze malo czytalem i malo wiem :) chyba jednak odpuszcze takiego polaczenia

W takim razie polaczenie saulosi + acei + ???

A w 450 l moglbym trzymac 4 gatunki? czy jesli zdecyduje sie na dosc pokaznych rozmiarow acei lepiej zostac przy 3 ??

A standardowe 450l o 150 cm dlugosci wystarczy dla acei??

Pomozcie swierzakowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standartowe 450l jest dobrym domkiem dla acei, imho również uważam że lepszym połączeniem jest połączenie acei z saulosi niz z yelowkiem, odnośnie tego czy 3 czy 4 gatunki zależy również od tego jak chcesz ułożyć haremiki, ja wolał bym 3 gatunki z większą ilością samców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie tez bym wolal raczej 3 gatunki z wieksa iloscia samcow np. 2+6 a co do yellowka to jakim gatunkiem moglbym go zastapic ? bardzo podobaja mi sie demasony ale niewiem czy to dobry pomysl laczyc je z saulosi to agresory sa a auratus tez jest agresywny a czy nadawałby sie ? moze cos jeszcze innego ??? bardziej spokojnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie demasoni i saulosi to zdecydowanie odradzam, samce mają podobne ubarwienie, a przy temperamencie demasoni mogło by to się nieciekawie skończyć, natomiast w takim akwarium pokusił bym się dać auratusa, rozmiar akwarium daje większe szanse na to, że auratus i saulosi nie będą sobie wchodzić w drogę, dla acei to też chyba dobre połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam po przerwie teraz juz wiem ze jednak bedzie standardowe 450 l wiec 150 cm dlugosci i napewno chcialbym saulosi + acei + (kusi mnie na auratusa ) ale nie jestem pewny tego trzeciego gatunku takze prosze o podpowiedzi, a i raczej beda trzy gatunki z wieksza iloscia samcow (choc caly czas mi jeszcze ten yellowek po glowie chodzi jako chwarty ) wiec podpowiedzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od roku udaje się razem hodowac Yelow i saulosi , nie widac by chorowały , aktywne są , rosną , śmiertelnośc zerowa . Inna sprawa ,ze Yelow rosnie mi bardzo powoli bo podobnie jak rdzawy przegrywa konkurencje o pokarm . Saulosi sie lepiej "przepycha" do koryta :)

Co innego właśnie demasoni - tu karmiąc właśnie od czasu do czasu miesnym (artemia, cyklop, platki z przewaga miesa ) pozbawilem zycia kilku demasonow :( Od tej pory nie daje miecha nawet raz w miesiacu :( Kulfony plywajace razem zniosly to duuuuzo lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.