Skocz do zawartości

Wszystko o tłach BTN


M_sobo

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie bardzo z jakiego materiału w/w tła są robione, w jaki sposób, za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny :wink

Planuję zrobić coś na podobieństwo takich teł z żywicy, maty, pianki, jeśli ktoś ma jakieś pomysły to niech się nimi podzieli.

Czy tła BTN są ciężkie, łatwo obrabialne, czy złożone jest z modułów i czy się klei je do siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS twój imiennik się wybarwił całkiem? :)


Moi imiennicy :D Mam 2 w pełni wybarwione samce, jak na razie bez większych sprzeczek między nimi, żyją sobie po przeciwnych stronach akwarium, ale niebawem dojdzie mi 3 samiec, jeszcze nie do końca wybarwiony z innego źródła(F1).

Też myślałem by się skontaktować z przezdą i nieco go wypytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty, zrobiłem małą próbę odbicia struktury kamienia (wapień) i nawet wyszło całkiem zadowalająco.

Na kamień nałożyłem warstwę szpachlówki samochodowej, podobny materiał do żywicy i włókna szklanego, z których chcę robić tło.

a1d6918e61e976ccmed.jpg

cb90c86908378943med.jpg

Poczekałem kilka minut by szpachlówka się utwardziła i można było ją zdjąć z kamienia

f2650f352346a74amed.jpg

Gdy już będę miał gotowy wzór, można nawet łączyć elementy ze sobą, nakleję to co mi wyszło z żywicy na 2cm. arkusz styroduru, potem jeszcze raz nałożę na gotowe tło cienką warstwę żywicy i "pomaluję" je mączką z piaskowca( ciekawe czy coś takiego da się kupić?), bądź innego kamienia, tak jakoś to sobie wymyśliłem, może się uda coś stworzyć, co o tym myślicie? Jakieś uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może się udać.

Chcesz robić 1 rodzaj tła, kamieniste tylko, to pomalowanie tą mączką może mieć sens?

bo tak się zastanawiam w przypadku innych teł BTN czy Ekert np Amazonia, to pnie drzew można by zrobić dokładnie tak samo jak teraz zrobiłeś, ale co w przypadku malowania czym takie ustrojstwo pomalować żeby wyglądało jak "prawdziwe", ale nas interesują raczej tła skaliste:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chcę zrobić jedno i zobaczyć jak to wyjdzie, zwodować u siebie, jak się wszystko się powiedzie to kto wie..

W tle nie będzie żadnych związków, które mogą mieć jakikolwiek wpływ na wodę, dlatego też nie chcę kłaść farby, tylko ten pył lub piasek o bardzo małej granulacji, w ten sposób kolor i struktura będą naturalne, nie myślałem jeszcze o tłach z korzeniami, na razie chciałbym by to mi się powiodło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.