Syriusz Opublikowano 14 Czerwca 2008 #1 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Dziwne zachowanie ryby zauwazylem dzis rano. Telepie ja w lewo w prawo jak by miala padaczke. Nie wiecie co to jest ?
czester_ Opublikowano 14 Czerwca 2008 #2 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Może dostała? Nie jest nigdzie pogryziona, poszarpana? Warto ją chyba odłowić jeśli reszta obsady jej dokucza
slawek gorol Opublikowano 14 Czerwca 2008 #3 Opublikowano 14 Czerwca 2008 podaj wielkosc baniaka,parametry wody i obsade przede wszystkim
pastel Opublikowano 14 Czerwca 2008 #4 Opublikowano 14 Czerwca 2008 na bank za wysokie no3... z reszta doswiadczeni koledzy ci podpowiedza tak jak mi... dziekuje wam... <klania_sie>
krisq75 Opublikowano 14 Czerwca 2008 #5 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Pastel troche pokory! Ja też jestem poczatkującym malawistom i dzięki radom doświadczonych kolegów moje ryby nigdy nie padały nie telepały itd.... Mają humanitarne warunki najbardziej zbliżone do naturalnych (na tyle na ile w niewoli mozna tego dokonać) Pomimo iż do tej pory nie zabierałem głosu na twój temat to zdanie mam wyrobione, jesteś uparty i niestety odporny na wiedze! Szkoda mi twoich ryb!! Więc proszę ironie zachowaj dla siebie! A jeśli ktoś bardziej przejmuje się swoimi podopiecznymi niż ty i potrzebuje porady to bądź łaskaw i nie nabijaj sobie postów (to nie tego typu forum) i przy okazji się ucz. Bo bez podstawowych danych nie można zdiagnozować problemu. Sorki za ton wypowiedzi ale Pan Pastel przegina
Zealota Opublikowano 14 Czerwca 2008 #6 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Trudno powiedzieć czy pan pastel użył ironii czy jest wdzięczny za uwagę, wie to raczej on sam No cóż, krisq75, sami w sporej części dopiero się uczymy, a do wiedzy hariego czy yaro to nam lata świetlne brakują A kolega syriusz niech poda trochę konkretów.
czester_ Opublikowano 14 Czerwca 2008 #7 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Następne rozmowy nie na temat będą usuwane. Zostawcie to na pw. Jakiejkolwiek rady udzielił pastel nie w tonie jest tak mówić. Zawsze można sie nie zgodzić, zaprzeczyć. W innym wypadku można wymienić pw. Wracając do tematu musimy znać jakieś konkrety bo bez tego praktycznie wróżymy z fusów. Odpowiedz prosze jaką masz obsade, jaki baniak i czy ryba czasem nie jest gdzoes poszarpana, pobita itd.
sabotage Opublikowano 15 Czerwca 2008 #8 Opublikowano 15 Czerwca 2008 Co za wrozenie z fusow, Wy jzu radzicie wyciagac Nei wiemy (albo ja nie wiem ) co to za gatunek ryby, w czym tak owa mieszka, kto i czym ja karmi, jak dlugo jest w tym w czym jest, i czy to , w czym ona jest, zostalo uprzednio do tego odpowiednio przystosowane ( mysle tu o samym zbiorniku,wieku zbiornika,wodzie i osprzecie). Jasno sie wyrazilem ? Telepanie sie lewo-prawo powoduja choroby, pobicia, niewlasciwe parametry, itp.
M_sobo Opublikowano 16 Czerwca 2008 #9 Opublikowano 16 Czerwca 2008 telepanie się ryby wskazuje na jakieś zatrucie, bęcki od innej ryby lub składanie ikry
cezarix Opublikowano 16 Czerwca 2008 #10 Opublikowano 16 Czerwca 2008 Może wskazywać równie dobrze na "poddańczą" pozę wobec dominanta, u mnie często tak reagują maingano gdy obok przepływa jaśnie oświecony kierownik baniaka. Co prawda jego oświecenie trwa do czasu kiedy nie trafi na fryeri, ale to już inna historia
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się