M_sobo Opublikowano 20 Czerwca 2008 #11 Opublikowano 20 Czerwca 2008 Jeśli marin glo jest na tyle i połączona jest z inną świetlówką to chyba, aż takiej mocnej poświaty nie daje, a dobrze wydobywa niebieski kolorek, tak sądzę.
Siwy1973 Opublikowano 20 Czerwca 2008 #12 Opublikowano 20 Czerwca 2008 marine glo tyl i power glo przod taki uklad mam w 200l z sauloskami i rdzawymi wydobywa blekit z samcow saulosi i delikatnie z rdzawych a i samice saulosi nic nie traca pozdrawiam siwy1973
Mr Bronas Opublikowano 4 Września 2008 #13 Opublikowano 4 Września 2008 Witam wszystkich bardzo serdecznie:) pozwolę sobie kontynuować temat jako, że w niedalekiej przyszłości mam zamiar stworzyć jednogatunkowe akwa z saulosi. Mój baniak to 100x50x40 pokrywa posiada wejścia na dwie świetlówki. Wystrój składa się z białych(częśćiowo zarośniętych juz glonami) piaskowców, tło również w tym kolorze. Pytanie moje brzmi jakie świetlówki powinienem użyć aby stonować i uzyskać ciepłą przyjemna barwę tła i kamieni, jednocześnie wybarwiając ładnie rybki. Sądze ze większy problem nastręczają w tym momencie samce. Proszę o pomoc i z góry dzieki za wszelkie sugestie Pozdrawiam:)
romekjagoda Opublikowano 4 Września 2008 #14 Opublikowano 4 Września 2008 Wydaje mi się, że to zależy, którą barwę chcesz podkreślić: niebieski czy żółty. Jeśli niebieski, to polecam świetlówkę morską np. Sylvania Aquastar - naprawdę ładnie podkreśla błękity, niemniej, w połączeniu ze świetlówką podkreślającą np. żółty efekt ten będzie słabszy. Choć można jescze manipulowac tym wybierając którą świetlówkką będziesz świecił z przodu, a którą z tyłu. Ja u siebie mam w obecnej chwili Sylvania Aquastar (tył) plus Sylvania Gro-Lux na przodzie. Żółty jest bardzo soczysty, wręcz potrafi płonąć, niebieski jest trochę stonowany, mniej podkreślony niż wcześniej gdy miałem Sera Daylight (ale teraz ogólny kolor światła jest lepszy). Pozdraiwam
Mr Bronas Opublikowano 7 Września 2008 #15 Opublikowano 7 Września 2008 W sumie myslałem o takim połączeniu tyle ze mam wątpliwości czy używając Sylvania Gro-Lux[lub tym podobne] niespowoduje ze w moim akwarium zrobi sie zbyt jasno i rażąco ze wzgl na odbijające się światło od tła i kamieni. chciałbym raczej żeby tło nabierało ciepłego piaskowego koloru:) Powoli żałuje ze akwa niejest zrobione z czarnych kamieni Pozdrawiam
mutra Opublikowano 7 Września 2008 #16 Opublikowano 7 Września 2008 sprawdzi się power-glo i sun-glo (jeżeli masz rośliny albo wolisz troszkę cieplejszą tonację) powerglo / life glo 2 jeżeli preferujesz bardziej chłodne barwy - jako alternatywę do dwóch ostatnich możesz zamontować Aquamedic reef white 10 000 K i 15 000 K. mają takie same parametry a na 2 szt oszczędzisz nawet 50zł
doolga Opublikowano 17 Marca 2009 #17 Opublikowano 17 Marca 2009 sprawdzi się power-glo i sun-glo (jeżeli masz rośliny albo wolisz troszkę cieplejszą tonację) powerglo / life glo 2 jeżeli preferujesz bardziej chłodne barwy - jako alternatywę do dwóch ostatnich możesz zamontować Aquamedic reef white 10 000 K i 15 000 K. mają takie same parametry a na 2 szt oszczędzisz nawet 50zł czy dobrze Cię zrozumiałem, ze sugerujesz do akwa: Przód: Aquamedic reef white 10 000 K Tył: Aquamedic reef white 15 000 K? mam własnie tą drugą i nie wiem co wstawić z przodu... Doolga
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się