Zealota Opublikowano 14 Czerwca 2008 #41 Opublikowano 14 Czerwca 2008 masakryczne te parametry :? spróbuj znaleźć jakiś zoologiczny gdzie za opłatą przetrzymają Ci ryby, szkoda by było, żeby padły. Masz takie stężenie trucizny, że za kilka dni woda powinna się klarować. Czy to możliwe, żeby podmiany uzdatniane nitraveciem niczego nie zmieniały?
slawek gorol Opublikowano 14 Czerwca 2008 #42 Opublikowano 14 Czerwca 2008 zealota co prawda mozliwe,ale przy tak malym baniaku ,tt600 i laniu nitriveca to bardzo rzadko spotykane...
czester_ Opublikowano 14 Czerwca 2008 #43 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Tak jak w zoologicznym to właśnie teraz ma w akwa. Bez urazy ale większośc zoologicznym ma filtr wewnętrzny np fan1 i nawet wody nie podmieniają.
Zealota Opublikowano 14 Czerwca 2008 #44 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Wiem zwiedziłem trochę zoologicznych, ale nie ma co uogólniać. Koło mnie jest sklep gdzie akwa z tangą, malawi i paletami mają biologi. A że dworce to inna sprawa, zresztą parę dni ryby by wytrzymały. Tylko trzeba by znaleźć taki sklep :? Mariope a jak kondycja ryb?
labeo1 Opublikowano 14 Czerwca 2008 #45 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Podmiany, moim zdaniem spokojnie możesz robić jedną dużą podmianę nawet do 50% wody co 3 dni to niczego nie zaburzy jeśli chodzi o rozwój bakterii w filtrze (no bo niby dlaczego?). Ale podmiany tylko do momentu aż ustabilizujesz parametry (bardzo dziwne Ci one wychodzą szczerze mówiąc mocno bym się zastanowił nad jakością tych testów jeśli to nie jest jbl to mogą być kiepskie wyniki).
mariope Opublikowano 14 Czerwca 2008 Autor #46 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Jesli chodzi o kondycje ryb to nic szczególnego nie zauważyłem mam nadzieję że bedzie dobrze chociaż dzisiaj tak przyglądałem sie wszystkiemu i zauważyłem na tle punkciki brązowe plamki mam nadzieję że to te okrzemki a nawet zuważyłem niteczke zieloną tak jakby przypominała glonik pocieszcie mnie ze to jest to na co czekam i że to faktycznie jest szczyt stabilizacji
czester_ Opublikowano 14 Czerwca 2008 #47 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Nie chce nic mówić ale na glonki ciut wcześnie. Możliwe że i sinice dostałeś...
Zealota Opublikowano 14 Czerwca 2008 #48 Opublikowano 14 Czerwca 2008 hm no jak brązowe to może rzeczywiście okrzemki, choć u mnie wyskoczyły kawałek czasu po pozbyciu się no2. Gorzej z tą nitką. Mariope może postaraj się o jakąś fotkę i daj do galerii, łatwiej będzie coś powiedzieć. Hm i nie wiem czy pomogą aż tak drastyczne podmiany jak 50%, zawsze to jakąś tam porcję bakterii stracisz. Tym bardziej, że podmianki były niedawno i wcale lepiej na testach nie było.
czester_ Opublikowano 14 Czerwca 2008 #49 Opublikowano 14 Czerwca 2008 Jeszcze raz prosze o wyniki testów kranówy i nazwy testów. Jeśli je podałeś przepraszam ale nie moge się doczytać. Całkiem teoretycznie rzecz biorąc to źle do tego wszystkiego się zabrałeś. Teraz niestety zbierasz tego zgnite owoce. Cięzko będzie wyjść z tego wszystkiego mając juz ryby bo to największy problem. Poczytaj wątki podobne do twojego. Były nie tak dawno temu. Zobacz co wtedy pomagało i zderz z tym co mówimy Tobie w tym temacie. No i prosze podaj choćby dla mnie te parametry i nazwy testów może jest jakieś wyjscie. Natomiast nie wiem co myśleć o tej podmiance 50%. Intuicja podpowiada ze nie jednakże nie potrafie poprzec tego czymś logicznym i "mądrym"
mariope Opublikowano 15 Czerwca 2008 Autor #50 Opublikowano 15 Czerwca 2008 Witam Panowie. Czester parametry w kranówce podałem na stronie 2 a na stronie 3 podałem testy po podmianie tak jak prosiłeś. Daty na testach są aktualne a posiadam do (PH i NO2 (TETRY)) do NO3 i TwW, TwO ZOOLEK. Fotke bym zrobił tylko nie za bardzo mi to wychodzi zeby uchwycic te plamki (okrzemki)?. Zrobie dzisiaj jeszcze testy a podmianke 15% zrobie jutro. Faktycznie szkoda tracic te bakterie które są.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się