Jump to content

PARAMETRY a NICIENIE


mariope

Recommended Posts

Witam wszystkich klubowiczów jestem tutaj świeży i mam szacunek do wszystkich którzy mi chętnie pomogą. Posiadam akwa 112l filtr zewn kubełek TETRATEC 600 wewn. AQAEL Fan2 Łupki filitowe piasek kwarcowy i 2 wapienie takie średniej wielkości. Obsada początkowa 5 ps.Demasoni i 5 ps.saulos. Akwa chodzi już 1mc a rybki zostały wpuszczone po 2 tygodniach z góry przepraszam co sie działo parametry niby ok ale 4 saulosi padło po tyg jedna objawy brak apetytu zaciemnienie na główce i w okół oczów mało ruchliwe ogólnie słabe. Demasoni na razie w dobrej kondycji. Pytanie co mogło być przyczyną ?? dzisiejsze przeprowadzone testy wskazuja PH 8, NO2 0,3 , NO3 0 , TwW 10*n, TwO 10*n. Zauważyłem także jakies białe nitki z tego co wyczytałem to podejrzewam ze to nicienie jak sie tego pozbyć czy źle to wpływa na rybki. Prosze wszystkich ludzi dobrej woli o odpowiedź Pozdrawiam Mariope :?

Link to comment
Share on other sites

testy wskazuja PH 8, NO2 0,3 , NO3 0 , TwW 10*n, TwO 10*n

Niedojrzałe akwa z masakryczną obsadą. Sauloski i tak zostaną wyeliminowane, jak nie przez chorobę to przez demony, a i one pewnie miedzy sobą się zaczną redukować w takim małym akwa

Link to comment
Share on other sites

No niestety :? Skoro no3 masz zero to dojrzewanie zbiornika dopiero się zaczęło, wraz z nim skoki parametrów, co może powykańczać Ci rybki. Jeśli masz taką możliwość to oddaj pyśki na przechowanie, a najlepiej wrzuć z powrotem tylko saulosi, kiedy woda się ustabilizuje.

Link to comment
Share on other sites

Opisz odchody rybek. Długie, białe ciągnące się?

Masz tu topik o wiciowcach. Jest ich więcej na forum więc poszukaj i poczytaj. Najpierw sprawdź dokładnie co może być powodem zgonów, zanim zaczniesz lać chemię, bo to w stabilizacji na pewno nie pomoże. Ja bym stawiał na to, że no2 wykańcza Ci najsłabsze sztuki.


viewtopic.php?f=22&t=2805&st=0&sk=t&sd=a&hilit=nicienie

Link to comment
Share on other sites

Witam z tego co zaobserwowałem to odchody krótkie i brązowawe pare dni jeden demason miał jedną długą nitke ale nie białą i teraz ok. Wtakim razie to kiedy ja będe wiedział ze moje akwa juz dojżało, myślałem że te parametry co podałem to sa właściwe.Nie wiem jeszcze dlaczego jedne demasoni są bledsze a drugie ciemniejsze może to oznacza płeć starałem sie zauważyc po płetwach i tych atrapach jajowych ale jedne mają 1 a kolejne jeszcze nie. Więc to nie są wiciowce i pozostają mi nicienie :?: Pozdrawiam Hej

Link to comment
Share on other sites

Coś mocno się uczepiłeś tych robali. Jakie masz realne przesłanki, że rzeczywiście to wicienie, niciowce czy inne badziewie. Przy tego typu schorzeniach najczęściej odchody ryb odbiegają od normy, czyli brak im konsystencji ciemnych i łatwo łamiących się kup. Poczytaj o dojrzewaniu zbiornika, było o tym masa na forum. Narazie masz w wodzie no2, które w wyższym stężeniu jest śmiertelne dla ryb, a i w niższym, ale obecne przez dłuższy czas osłabia ich formę. Więc mogą padać Ci najmniej wytrzymałe ryby.

Bakterie nitryfikacyjne, które przerabiają niebezpieczne no2 na łagodniejsze no3 u Ciebie dopiero się produkują. Na testach będziesz obserwował stopniowy spadek no2, a wzrost no3. Kiedy no2 spadnie do 0 to zbiorniczek będzie wstępnie dojrzały.

Co masz w kubełku? Standardowe wkłady tetry, czy dokupowałeś ceramiki?

Czym karmisz? Pamiętaj, że demasoni to amatorzy zieleniny i źle reagują na pokarm żywy, mrożonki itd, generalnie mięso. Sam demonów nigdy nie miałem, ale wątpię, żeby którykolwiek z forum zgodził się na trzymanie ich w 80 cm, nawet w opcji - jednogatunkowe. Te ryby mają zbyt ostry charakter i nie nadają się ani do saulosi, ani do tak małego akwa. Co do bladości to trudno powiedzieć, może jest następny na liście no2, może po prostu dostał w dziób od któregoś z kolegów.

Moje rady:

- Kup sera nitravec i lej zgodnie z tym, co piszą na etykiecie.

- nie podmieniaj wody, nie czyść gąbek, sprzętu itd

- oddaj te 5 demasoni

- zostaw saulosi jako startery, a dopiero kiedy akwa się ustabilizuje dokup następne. Z 5 sztuk ciężko ułożyć sesnowny harem czyli u Ciebie 1+4/5. Wątpie, żebyś na 5 ryb trafił 4 samice.

- obserwuj zachowanie ryb i w przypadku pogorszenia ich stanu badaj wodę. Poza tym i tak monitoruj parametry na bieżąco.

- czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj forum. Sam zrozumiesz co zrobiłeś źle i unikniesz wielu błędów w przyszłości

Link to comment
Share on other sites

a nie chodzi przypadkiem o białe nitki w wodzie i na szybach??? Takie "robaczki" występują w zbiornikach z małą cyrkulacją, świeżych i raczej z miekką wodą ( co u Ciebie by sie zgadzało)

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem czy mała cyrkulacja ? jak wyzej opisałem filtry to jest chyba gut a tych robaczków mutra jest juz mniej z powyższych postów wynika na 100% ze jest za młode zaledwie 1mc chodzi i pewnie pochodzi jeszcze ze 2 mc aż dojżeje akwa na razie jest pełno koloni bakterii białych najbardziej ich widać na przyssawkach. Skoro chodzi o dojżewanie to jakie parametry mają mi sie pokazać jak juz dojżeje poczym poznam ze jest dobre. Pozdrawiam Mariope :(

Link to comment
Share on other sites

OK po przeczytaniu powyższych postów i wyciągnięciu konsekwencji to proszę was fachowców jaką obsadę dalibyście do mojego akwa. Myślałem żeby to moje akwa było inne chodzi mi o ubarwienie ryb. Jak możecie to podajcie przykłady :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.