Skocz do zawartości

tło z piaskowca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio w akwarium mam jako dekoracje otoczaki. W 112l zrobiłem sobie piaskowiec i myślę żeby do 240l też dać takie coś. Tło zrobione tak ja ma np. vertex, albo barian z piaskowca. I tutaj pytanie - robić tło z dwóch części czy dotną mi jedną ma całą tylną szybę ?? Jak zabudować osprzęt ?? Jak zrobić, żeby nie dotykało szyby ? Ew. jakieś fotki bym prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenek, zastanów się nad tym na spokojnie. Skoro zebrałeś doświadczenia w temacie tła CR, to po co od początku zamierzasz robić teraz tło innego typu. Gwarantuje Ci, że drugie tło z Cr, wyjdzie Ci znacznie lepiej niż pierwsze tło z piaskowca. Nie wiem jakie są Twoje zasoby finansowe, ale na pewno kontynuowanie tego co się zaczęło będzie też znacznie tańsze niż coś, co rozpoczyna się od nowa. Ja tam jestem stary, leniwy grzyb, dlatego wybrałem gotowe tło, ale jak zdecyduje się je zmienić (bo dostrzegam wady plastikowego czarnego tła jakie posiadam) to raz wybranego rozwiązania typu DIY na 100% nie będe zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił cr Lenek.

Ale żeby nie robić OT:

rób więcej, niż z jednej, będzie lepszy efekt trójwymiaru, moim zdaniem lepiej będzie to wyglądać. Z zasłonieniem sprzętu jest kłopot. Jakub miał u siebie chyba jakiś komin i jego zasłaniał. Ale jak nie masz komina... no to chyba przyklejanie na pcv, żeby ten sprzęt zasłonić. Tylko wtedy to takie kwadratowe wyjdzie. Z tym opieraniem się o szybę jest tak, że chłopaki dają chyba na szybę pcv w celu rozłożenia ciężaru. Pamiętaj o zabezpieczeniu dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób z cr - wyszło Ci naprawde ładne, tylko za grube. Nie ma porówania wg mnie tło z piaskowca czy innego materiału do tła z CR - te są po prostu zabójczo piękne . Ja niestety nie znalazłam ambicji na takjie zabawy ale Ty masz wakacje za pasem i kupę wolnego czasu - wiec zaginaj chłopie rękawy i do dzieła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenku a ty się boisz odpalic to akwarium - malawi? Czy próbujesz pobic jakiś rekord Guinnessa...


Akwarium czeka na ryby.


Tła po prostu nie chcę robić - wiem, że może by mi się udało, ależ ile jest ładnych akwarii bez teł cr np. barian, makok, czester. Głównym problemem nie są koszta. To będzie jak dobrze pamiętam już piąta zmiana aranżacji i trzecie tło. Bałagan, i kolejne wylewanie i wlewanie wody, wykładanie kamieni, przynoszenie innych podobnych do tła. Może ktoś mnie zrozumie, że mam dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, imho postaw akwarium i tyle, jako tło czarna folia, albo płyty kamienia jak ma np. Mateusz - wpuść pyśki i ciesz oko :) . Za rok może najdzie cie ochota na diy to pokombinujesz z CR. Ale już będziesz miał dorosłe pyszczaki i sporo się naobserwujesz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.