Jump to content

tło z piaskowca


Recommended Posts

Witam ostatnio w akwarium mam jako dekoracje otoczaki. W 112l zrobiłem sobie piaskowiec i myślę żeby do 240l też dać takie coś. Tło zrobione tak ja ma np. vertex, albo barian z piaskowca. I tutaj pytanie - robić tło z dwóch części czy dotną mi jedną ma całą tylną szybę ?? Jak zabudować osprzęt ?? Jak zrobić, żeby nie dotykało szyby ? Ew. jakieś fotki bym prosił.

Link to comment
Share on other sites

Lenek, zastanów się nad tym na spokojnie. Skoro zebrałeś doświadczenia w temacie tła CR, to po co od początku zamierzasz robić teraz tło innego typu. Gwarantuje Ci, że drugie tło z Cr, wyjdzie Ci znacznie lepiej niż pierwsze tło z piaskowca. Nie wiem jakie są Twoje zasoby finansowe, ale na pewno kontynuowanie tego co się zaczęło będzie też znacznie tańsze niż coś, co rozpoczyna się od nowa. Ja tam jestem stary, leniwy grzyb, dlatego wybrałem gotowe tło, ale jak zdecyduje się je zmienić (bo dostrzegam wady plastikowego czarnego tła jakie posiadam) to raz wybranego rozwiązania typu DIY na 100% nie będe zmieniał.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym robił cr Lenek.

Ale żeby nie robić OT:

rób więcej, niż z jednej, będzie lepszy efekt trójwymiaru, moim zdaniem lepiej będzie to wyglądać. Z zasłonieniem sprzętu jest kłopot. Jakub miał u siebie chyba jakiś komin i jego zasłaniał. Ale jak nie masz komina... no to chyba przyklejanie na pcv, żeby ten sprzęt zasłonić. Tylko wtedy to takie kwadratowe wyjdzie. Z tym opieraniem się o szybę jest tak, że chłopaki dają chyba na szybę pcv w celu rozłożenia ciężaru. Pamiętaj o zabezpieczeniu dna.

Link to comment
Share on other sites

Rób z cr - wyszło Ci naprawde ładne, tylko za grube. Nie ma porówania wg mnie tło z piaskowca czy innego materiału do tła z CR - te są po prostu zabójczo piękne . Ja niestety nie znalazłam ambicji na takjie zabawy ale Ty masz wakacje za pasem i kupę wolnego czasu - wiec zaginaj chłopie rękawy i do dzieła !

Link to comment
Share on other sites

Lenku a ty się boisz odpalic to akwarium - malawi? Czy próbujesz pobic jakiś rekord Guinnessa...


Akwarium czeka na ryby.


Tła po prostu nie chcę robić - wiem, że może by mi się udało, ależ ile jest ładnych akwarii bez teł cr np. barian, makok, czester. Głównym problemem nie są koszta. To będzie jak dobrze pamiętam już piąta zmiana aranżacji i trzecie tło. Bałagan, i kolejne wylewanie i wlewanie wody, wykładanie kamieni, przynoszenie innych podobnych do tła. Może ktoś mnie zrozumie, że mam dość.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, imho postaw akwarium i tyle, jako tło czarna folia, albo płyty kamienia jak ma np. Mateusz - wpuść pyśki i ciesz oko :) . Za rok może najdzie cie ochota na diy to pokombinujesz z CR. Ale już będziesz miał dorosłe pyszczaki i sporo się naobserwujesz. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.