Skocz do zawartości

Co tydzień jedna :-(


Rekomendowane odpowiedzi


W związku z tym, że już mam kubełek mam kilka pytań:


1. Czy mogę teraz ograniczyć podmiankę wody, np.: raz w miesiącu 30L (10%),

czy może mniej lub rzadziej. Tylko, że mam teraz dużo NO3 - między 80/100.

Ale może w póżniejszym czasie będzie to możliwe?

2. Kiedy wyczyścić ten filtr, podobno jak zacznie głośniej chodzić? Czy to prawda?

3. Co z karmieniem, ograniczać? Czy sypać dwa razy dziennie.



Ihmo posiadanie kubelka nie zwalnia nas od obowiazku cotygodniowej podmianki wody .tj.ok 25%.Z reszta podmianke wody "wykorzystuje" sie rowniez jak pretekst do odmulania dna-kolejna bardzo wazna rzecz,aczkolwiek znam malawistow i malawistki ktorzy tego nie robia i tez zyja :roll:

Kubelek czyscimy gdy przeplyw diametralnie spadnie...Tu nie ma reguly..Zalezy od mocy wirnika,wkladow,prefiltra..Napewno zauwazysz odpowiedni moment.

Co do karmienia- jak juz Zealota pisal.

Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam odnośnie czyszczenia kubła. Srednio wypada to raz na pół roku. Pierwsze czyszczenie tak na oko możesz zrobić po 8 miesiącach jak wszystko będzie ok.

Najlepiej jednak obserwować przepływ i parametry. Z tym pierwszym wiadomo, wiesz jak wygląda teraz i będziesz widział kiedy spada. Druga sprawa parametry. Przy dorastających rybach cięzko to wyczuć ale zazwyczaj podmianki poprostu przynoszą coraz mniejsze skutki przy NO3 lub bardzo szybko sie podnosi. To oznaka, że w kuble jest na tyle syfu, że wydajność biologiczna spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawia mnie czemu takie duze NO3, NO2 = 0 może świadczyc o zamknięciu cyklu azotowego, natomiast tak wysokie NO3 bardzo zastanawia mnie, dlaczego, skoro tak często podmieniasz dość duże ilości wody. Czyżby przerybienie ? czy wysokie NO3 już w wodzie którą podmieniasz w trakcie podmiany (kranówce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, przesadziłem, ale są młode jeszcze i nie wiem jak tam dymorfizm... Jak narazie inkubuje saulosi i to już końcówka trzeciego tygodnia ;-), ale nie odławiam, bo rzecz jasna nie potrzebuję już więcej. Jak już rozróżnię płeć to wtedy nastąpi redukcja. Zostaną haremy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.