pastel Opublikowano 29 Maja 2008 #1 Opublikowano 29 Maja 2008 Malawi 300L, filtr wew fluval 4 plus, (paramaetrow wody nie znam, wiem tylko ze jest twarda) kubel w tym tygodniu. Akwa dziala od miesiaca , po tygodniu wpuscilem rybki.. obsada liczebna - 40 sztuk i 3 sumiki... (saulosi, maingano, caruleus, red-red, demasoni, i takie srebrne albo w ciapki). No wiec zaczely padac,zawsze jedna na oko na tydzien.. zeby jakos zle wygladaly to nie widze... ale siedzi na piasku.. albo chowa sie w dziurze, za kamieniem, chociaz pokarm przyjmuje.. na nastepny dzien pokarmu juz niechce, traci kolory i kolejnego juz odlawiam trupka :-( najlepsze jest to ze reszta jest zwawa, tylko zawsze pojednyncza sztuka czuje sie zle. aha niezalezne jest to od wielkosci ryb, ale ogolnie to wszystkie sa mlode... aaa i czasem ta chora ma atak i ja tak porzadnie zatrzasnie na boki, poociera sie po tym o piasek i zlapie pyskiem tak dosc duzo powietrza tzn wody..
Zealota Opublikowano 29 Maja 2008 #2 Opublikowano 29 Maja 2008 No cóż do tematu podszedłeś na poziomie na poziomie 5-latka. 1. Wpuściłeś ryby do nieustabilizowanego akwarium. 2. Nie masz szans na stabilizacje bez kubła, choć lepiej późno niż wcale. 3. Obsada kompletnie niedobrana pod względem diety, zachowań agresywności w stosunku do litrażu i warunków. Mam nadzieje, że to w ciapki to nie venustus. Ryby mogą padać z wielu powodów. ja stawiałbym na skoki parametrów w akwa, które wykańczają najsłabsze sztuki. Chcesz pomocy to na pewno ją na forum otrzymasz, ale pierwsze co zrób, żeby błąd naprawić to kup testy: No2, No2, Ph, Kh, Gh. Później je wykonaj i daj wyniki wody. No i koniecznie kubeł z wkładem biologicznym i prefiltrem. On powinien hulać dawno przed rybami :!:
pastel Opublikowano 29 Maja 2008 Autor #3 Opublikowano 29 Maja 2008 Nimbochromis venustus <= takiego nie mam... ale wszystkie jedza suchy, spirulina i wybarwiajacy tropical chichlid color.. zra jak szalone...
slawek gorol Opublikowano 29 Maja 2008 #4 Opublikowano 29 Maja 2008 Ehh..Już nie raz nie dwa było na forum,że najpierw czytać,uczyć się a później działać. Takie posty ratunkowe muszą sie w końcu skończyć. Kurcze, u ciebie po prostu nie ustabilizowała się równowaga azotowa,czyli akwa jest niedojrzałe.To,że miesiąc woda stała nic nie znaczy.A apropos parametrów : nie znam,ale wiem,że jest twarda..Proszę..Troszeczkę myślenia...Nie możesz trzymać pyśków nie znając podstawowych parametrów wody ( już o no2 nie wspomnę ,bo się za bardzo denerwuje).Proszę poczytaj troszkę :roll:
krisq75 Opublikowano 29 Maja 2008 #5 Opublikowano 29 Maja 2008 no coz ryby maja to do siebie ze jedza jak szalone nawet w zlych warunkach, a przy takiej liczbie narybku filtrze wew. i niedojrzalym akwa to obawiam sie ze padna Ci wszystkie najlepiej oddaj komus ryby i doprowadz filtracje biologiczna do porzadku.
cezarix Opublikowano 29 Maja 2008 #6 Opublikowano 29 Maja 2008 Rzadko się odzywam przy podobnych okazjach ale ... ręce opadają. Woda twarda ... chyba sądząc po kamieniu w czajniku. TESTY od tego są żeby je używać, taniej jest kupić testy niż stracić ryby !!!
Neno Opublikowano 30 Maja 2008 #7 Opublikowano 30 Maja 2008 Nie wiem czy to z Tobą rozmawiałem na GG całe popołudnie ale otrzymałes wskazówki. Moze przypomne : redukcja obsady zakup podstawowych testow start kubełka z zastosowaniem szczepów bakterii ograniczenie karmienia do minimum codzienne dolewki szczepów bakteri podmiana wody odmulanie dna co kilka dni przeprowadzac testy Szczegóły masz na GG . A glonojad zyje ?
pastel Opublikowano 30 Maja 2008 Autor #8 Opublikowano 30 Maja 2008 glonojad jest od tygodnia i zyje kamien z glonow i okrzemkow czysci w zadziwiajaco szybkim tepie... a jest co zbierac...
Neno Opublikowano 30 Maja 2008 #9 Opublikowano 30 Maja 2008 Czyli jednak to Ty. Mam tylko nadzieje ,ze te 3-4 h ktore przegadalismy na GG nie poszły na marne. Masz juz testy ?
pastel Opublikowano 30 Maja 2008 Autor #10 Opublikowano 30 Maja 2008 testy jutro... bo jutro wyplata <zaciera_rece> w zoologu mowili ze woda idealna jest wiec nie mierzylem
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się