Skocz do zawartości

glonki nie-sinice


weed

Rekomendowane odpowiedzi

orajt orajt... to ja mam cos takiego:

http://www.man.poznan.pl/~dominito/akwarium/DSCN0327.html prawda że piękne?

...niestety nie w swoim akwa;] interesuje mnie czy ktos wie i byłby łaskaw takową wiedzą sie podzielić jak NA PRAWDE te glony sie nazywają (na tej stronce zbyt szczegółowych info na ten tenmat nie ma) i co robić (parametry wody/swiatło itp) aby móc sie nimi cieszyc również we własnym akffa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W egzotarium przy akwariach nic nie robili i takie rosły:) :P

To by się zgadzało :) bo o krasnorostach piszą tak:

Czynnikami sprzyjającymi masowemu rozmnożeniu są:


- stara woda o dużym stężeniu produktów przemiany ryb,


- woda ze stosunkowo dużą ilością rozpuszczonych soli,


- prąd wody - wyraźnie widać że "pędzle" z upodobaniem występują w miejscach, w których obserwuje się wyraźny nich wody wywołany przez filtr. Zwalczanie Audouinella jest uciążliwe i nie zawsze wystarczająco skuteczne. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie zawlec glonu do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuje z tej strony "szantransje (Chantransia) będące przedstawicielami krasnorostów (Rhodophyta). Znane są wśród akwarystów bardziej jako "glony pędzelkowate". Krasnorosty te porastają najchętniej przedmioty zanurzone w wodzie o dość szybkim prądzie i w miejscach dobrze oświetlonych. Pojawiają się nawet przy niskich stężeniach produktów przemiany materii ryb." - jesli chodzi o nazwe to dokladnie masz podane co to jest

masz tez napisane ze lubia swiatelko i ruch wody - wiec w sumie info jakie potrzeba masz podane - tylko nie wiem czy przypadkiem nie lubi tez wiekszej ilosci co2 do dobrego wzrostu, ale generalnie i be tego sobie radzi, z tym ze wolno; no i jak kazde glony i inne rosliny - azotany minimim 5

szantransja jest jednym z najtrudniejszych sie do pozbycia sie glonow - rosna na wszystkim, niszcza wszystkie rosliny, sa cholernie mocne - nie da sie ich zdrapac, oderwac czy cus - no dla nas glon marzenie ;)

a wystarczy sobie ja zaszczepic od kogos zeby ja miec; najlepiej wziac od kogos cos co jest obrosniete szantransja i polozyc to tam gdzie jest najsilniejszy prad wody i czekac ;)


ps. generalanie najwazniejszym wydaje sie byc solidny prad wody, bo ona lubi czuc wiatr we wlosach - jesli chodzi o potrzebne jej azotany i fosforany to w akwarium pozbawionym roslin nie ma sie o co martwic - bo nie ma konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko do metha mam... czy w źródle z którego czerpałeś nie piszą może jakich konkretnie soli? bo myślę, że to morze byc istotny parametr... przejrzałem połowe galerii KM i praktycznie w żadnym akwa nikt takich glonków nie miał... a skoro w malawi bez roslin nie mają konkurencji... a i prąd wody tego typu akwariach jest zawsze większy(efekt uboczny nadfiltracji;] )... więc czemu tam nie rosną??? nie uwierze w to, że nikomu sie nie podobają;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.