Skocz do zawartości

Identyfikacja/co zrobić żeby było tego wiecej;]


weed

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec, tak jak w temacie chciałbym zidentyfikować tego mojego GLONA;]pojawił sie on juz ze 3 miesiące temu ale dopiero od niedawna prezentuje sie tak ŁADNIE. ma on postać ciemnobrązowego pieknie falujacego nitkowatego dywanu(nitki długość do kilku mm)...bardzo mi się on podoba, moim śledziom zresztą tyż... z tego co znalazłem na forum jest to prawdopodobnie krasnorost... pewności nie mam, mało na ten temat info. ...a zdjęć to juz nie wspomne... tak, więc tu pojawia się moje drugie pytanie: CO SPRZYJA większemu rozwojowi tychże glonów??? czy osobiście moge na to jakos wpłynąć? jak na razie ładnie sobie rośnie na pochyłej skałce(foto) jednego z samców(suluzi) który skrupulatnie oczyszcza ją z piasku i niedopuszcza nikogo do podgryzania co tez przypisuje jego ładnemu rozrostowi...

Z góry dzięki za pomoc.


obraz125hz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście to na sinice nie wygląda... juz przez nie przeszedłem... maja wyraźnie postać plechowatą... te natomiast wygladaja jak "trawnik"...tylko że brązowy;] no i sinice rosły wszędzie a te glonki rosna tylko na skałkach... no i troche na szybie jak długo nie czyszcze;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinice nigdy nie beda mialy postaci "futrzstej" (pedzelki, dywan z nitek itp) ani zadnej innej konkretnej, poza maziowatym kozuchem - przestancie w koncu wszedzie widziec sinice - ja mam wrazenie ze cokolwiek zobaczycie zielonego i nie wiecie co to jest to krzyczycie ze sinice - jesli sie czegos nie wie to moze jednak nie strzelac? ;)


przyznam szczerze ze ja to slepa jestem i g.. na tej fotce widze :)

jesli to jest jakas odmiana krasnorostow to pisalam przed chwila w innym topicu o glonach co one lubia - tzn tam konkretnie chodzilo o odmiane zwana szantransja, ale generlanie wszystkie krasniaki maja podobne upodobania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał wiedzieć co to jest, bo u mnie tego pełno a nic specjalnie nie robię, ażeby mi to rosło.

Chociaż wolałbym zielone. Miesiąc temu miałem nadzieję że będzie, bo te ciemnobrązowe były w odwrocie a zielonych było coraz więcej. Ostatnio tendencja się odwróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.