Skocz do zawartości

Akwa 375L jaki kubeł?


Mastif

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą w dzisiejszych czasach przy takim poziomie technologii, większość rzeczy jakie zostały wprowadzone na rynek nie mogą być złe.


Tu trochę bym uważał, technologia i chęć zarobienia szybkiej kasy nie zawsze idą w parze, a nie każda firma produkująca filtry ma technologie i doświadczenie, dodajmy jeszcze mniej lub bardziej udane podróbki, oszczędzanie na materiałach, wypełnieniach, zawyżanie danych technicznych, czy tez przykład jbl i całej serii wadliwych kubełków…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do Unimaxa- faktycznie , jego pojemnośc to potęga . Spadek przepływu - wiekszy niz w innych filtrach . Jesli się na niego zdecydujesz czeka Cie przymusowe czyszczenie co 3-4 miesiące ,a nie tak jak w innych kubełkach raz na 6-12 miesięcy. Ja załatwiłem to w ten sposób ,że założyłem prefiltr i Unimax pracuje bez przeszkód ( do momentu zapchania sie prefiltrów , czyli przez 3-4tygodnie ) . Jeszcze jeden minus - fatalna jakosc plastiku z którego zrobione są rurki i kolanka + zbyt mała ich ilośc w zestawie . Ja musiałem dokupic 5 kolanek i 8 rurek by jakos go u siebie zamontowac .

2. Tetra - po mojej przygodzie z EX-700 + mnóstwo podobnych opinii z sieci - stwierdzam zostaw go w spokoju :)

3. Zostaje Ci sprawdzony Atman , równie dobrze sprawdzony JBL ( ja mam dwa i polecam) i jako jedyny ( tak przynajmniej czesc osób wyznaje ) ktory utrzymuje parametry przepływu podane przez producenta, czyli Eheim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam, czy w ogóle coś miałem z biologii :? więc raczej będziesz musiał kupić wkład w formie ceramiki. Najlepsza, ale i najdroższa - z eheima, dobra ponoć jest Aquaelowska. Widziałem fajną tropicala, ale nie wiem, jak się sprawdza. Wszystko zależy, jaka będzie obsada ilościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obsada to nie jestem do końca pewien z początku, ale jak dorosną to coś w granicach 20 L na sztukę, z wkłądów w zestawie są:

-gąbka

-ceramika

-węgiel

-zeolit


myśle że gąbka zostanie a węgiel i zeolit zamienie na ceramikę. Sama ceramika wystarczy? Czy dorzucić jakieś biobale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, przepływ w niektórych kubełkach po jakimś czasie spada, to chyba nic groźnego jeśli ma się silnego mechanika wewnętrznego, bakterie w kubełku potrzebują jednak tlenu czy sama deszczownia z kubełka + mechanik wewnętrzny wystarczy jeśli kubełek teoretycznie będzie miał wolny przepływ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie przepływ w każdym kubełku spada, tylko w niektórych szybciej, w niektórych później. To jest właśnie ta różnica, na którą trzeba zwrócić uwagę przy kupnie filtra. A jak już spada, trzeba otworzyć i wyczyścić. Wiadomo, że do kubła musimy zaglądać jak najrzadziej :wink:


Jeśli kubełek utrzymuje parametry wody na prawidłowym poziomie mimo spadku mocy (oczywiście nie jakiegoś drastycznego) to nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżam temat, bo mam 375 :)

Ja postanowiłem, z racji wygrania w konkursie foto filtra F305 :) dodać go do działającego u mnie teraz z 240 litrach F304 i połączyć ich siły w 375. Do tego wewnętrzny zostanie F4+. Tutaj trochę chyba będzie słabo, ale trudno, na powerheada na razie funduszy brak. Ktoś z Was zamiast 1 pojemniejszego filtra stosował 2 zewnętrzne? Jak się zapatrujecie na takie połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o połączenie dwóch mniejszych filtrów i zastosowanie ich jako biologi ? Jeżeli tak to spokojnie w końcu chodzi o to aby bakterie miały miejsce do rozwoju i nie ważne jest czy będzie to w jednym kubełku czy w dwóch. Również przez chwilę używałem zewnętrznego jako mecha - minus jest taki że trzeba było częściej je otwierać - co im nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.