Jump to content

Co na dno...


Recommended Posts

no to odgrzewam temat i mówie co mam:

szafka - płyty laminowane 18mm, 5 podpór w tym 4 podwójne

na górę idzie blat kuchenny (muszę polakierować jeszcze krawędzie i przymocować maskownicę do niego - również polakierowaną)

jako nóżki - pod każdą podporę po dwie płaskie nogi wykonane z 18mm sklejki wodoodpornej, wymiar 20x20 cm, podklejone filcem.

W sumie 10 nóg. Koszt żaden (jeden z klientów robi łodzie, ma stolarnie i odpadu sklejki wodoodp do oporu...szafke bym z tego zrobił gdybym wiedział wcześniej...), płaskie stabilne nogi i jest "przeciąg" pod szafką.. jak myślicie dobre rozwiązanie?


mam jeszcze pytanie - zastanawiam się nad daniem pod akwa nie styropianu ale 2 warstw pianki pod panele (nie tej elastycznej ale w kawałkach 100 x 50) - nada się? napisali na niej że wytrzymuje nacisk 1,5 t bodajże wiec looz... zastanawiam się jak się sprawdzi...

a może mata korkowa? stosował ktoś już?

Link to comment
Share on other sites

Pomysł spoko.

Co do maty pod akwarium to również paru z nas używa i nie narzekają, natomiast na temat maty z korka się nie wypowiem, ale nie jest ona bardzo elastyczna i wchłania wodę, więc dmuchał bym na zimne i jej nie kładł.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pod akwa taką piankę pod panele, ale właśnie w płytach, nie taką zwijaną. Jest ok, mam od dłuższego czasu, miałem też pod innymi zbiornikami i wszystko było ok.

Link to comment
Share on other sites

no to super... jedyny problem - równo położyć akwa na tym (gdyby ta mata miała 60cm szer a nie 50...:(

inna sprawa - jak myślicie nad zastosowaniem takiej maty "panelowej" do środka akwarium pod kamienie zamiast styropianu?

jakoś spodobała mi się, poza tym jest w paczkach po chyba 10 ark więc i tak mi zostanie troche..

nie znalazłem żadnej infromacji na temat zawartości środków bakteriobójczych, a gości w casto strach pytać - w sumie - niewiele wiedzą i często gęsto sieją sprzeczne informacje (sprawdzone doświadczalnie:(

Link to comment
Share on other sites

tu już nie ryzykował bym z pianką i to nie dlatego że skład chemiczny, ale dlatego że jest cieńka, kamień może wywierać mocniejszy nacisk na dno i możemy kiedyś sobie zrobić powódź w domu.

Link to comment
Share on other sites

yaro - nie pamiętam dokładnie ale na piance o gr. 5mm (nie tak mało) piszą, że wytrzymuje nacisk bodajże 1,5 t. dziś sprawdzę na jakiej powierzchnii (nie wiem czy na m2 czy na mniejszą pow)

ale jeśli kładzie sie na dno styro 1mm to taka pianka 5mm też powinna utrzymac...na moje..oczywiście

Link to comment
Share on other sites

corten, weź pod wagę, że gdyby - czego nie życzę nikomu - coś się obsunęło i jakiś kamień by spadł. Owszem, jest piasek na dnie. Ale ryzyko pęknięcia jest większy przy tak cienkiej piance, niż przy styropianie. Jak taką piankę przyciśniesz palcem, to wgnieciesz ją całkiem, a styropian nie (oczywiście używając dużej siły tak, ale będzie ona większa, niż przy piance). Resumując - jestem zdania jak yaro. Ryzykować nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

hmm.. no właśnie próbowałem ja ściskać i się nie wgina.. jest do tego dość sztywna (to nie taka giętka pianka tylko sztywne płyty 5mm x 50 x 100) no i jeśli ma wyrównać podłogę (z jednej strony gładka a z drugiej karbowana) i tłumić no i utrzyma akwa to wydaje mi się zniesie i kamienie....obejrze dokładnie dzis w castops. tu jest ten podkład

http://www.arbiton.com/strony/1/i/37.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.