Jump to content

Jaki najmocniejszy filtr wewnętrzny do akwa 240l?


mcsayan

Recommended Posts

Postanowiłem zmienić filtr wewnętrzny w moim akwarium 240l (120x40x50).

Jak dotąd mam Akwa Szut Senior o przerobie 1000 l/h i niestety nie wystarcza to do odsysania gówienek z dna, w związku z czym miejscowo w akwarium tworzy mi sie składowisko odchodów. Byc może jest to spowodowane równiez jakimiś niedoskonałościami przepływu w tym miejscu, niemniej nawet jak poruszę wode w tym miejscu, to odchody podnosza się, ale nie zasuwają do wlotu filtra, mimo, że nie maja wcale daleko.


W związku z tym chciałbym zmienić filtr na pompę z gąbką - np taką: http://www.allegro.pl/item359901302__resun_sp_3800_pompa_2000l_h_malawian_.html


I teraz pytannia:

1. jakiej firmy pompę polecicie (żeby nie pracowała zbyt głośno i nie była awaryjna)?

2. jaką wydajność wziąć, aby filtracja mechaniczna zaiwaniała jak należy, a jednocześnie żeby woda w akwarium nie wylewała mi się na przeciwległym końcu akwarium, a zbiornik nie przypominał górskiego potoku?:-)


Dzięki za rady

Link to comment
Share on other sites

Ja tak na oko ustawiłem atmana na 1500 l/h z 2000 maximum. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że moja głowica schowana w tle, więc trzeba więcej mocyy :) W każdym bądź razie wszystkie kupki ładnie zbiera, chwilami zbierają się małe śmietniska, ale stopniowo wszystko znika.

Co do resuna, wiem, że też miałeś problem z chińskim hj. Z tego co się dowiedziałem od sprzedawcy resun ustępuje hj pod względem zbierania, a niekoniecznie musi być cichszy. Zależy na jaki model trafisz. Ostatecznie przekonało mnie to, że w tym akwarystyku ani jednego resuna, w żadnym akwa, nie widziałem.

Ale niech się wypowiedzą właściciele resunów, może są zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że Atman jest godny polecenia. Trochę osób już go ma i jakiś problemów nie pamiętam. U mnie chodzi już trochę czasu, na pewno grubo ponad rok, może dwa, nie pamiętam. Nigdy nic się nie działo. Ale 2000l to za dużo. Albo go przytłumisz, albo inny model.

Link to comment
Share on other sites

2000l/h do 120cm akwa na pewno bedzie za dużo . 1500l/h jeśli będzie wynikiem realnym to też może byc za dużo . W 110x31 cm zbiorniku dmuchałem kiedyś 1200l/h (blumodular 03) i prawie wode mi przez drugi bok wylewało :) . Dlatego polecam kupic porządne/wydajne 1200l/h i bedziesz miał pozamiatane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.