Skocz do zawartości

Czy to ma sens? Akwarium we wnęce, za kanapą


TomekT

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, mam pomysł ma większe akwarium, ale prosiłbym Was o poradę, może ktoś w ten sposób ma urządzone akwarium. Pomysł jest nietypowy i zdaję sobie sprawę, że może być ciężko z realizacją.

Do rzeczy: wnęka pokoju, akwarium mogłoby mieć 215 cm długości, maks. 60 cm szerokości i 65 wysokości. Regał na ścianie za kanapą trzeba by podnieść (miejsca spokojnie starczy), akwarium weszłoby między kanapę (która pełni funkcję wypoczynkową), a ścianę. Za ścianą jest kuchnia i blisko też do łazienki. Jeśli by zrobić otwór w ścianie, by przeprowadzić wężyk do podmiany wody (nie ciągła podmianka, po prostu nalewanie przez węgiel/spuszczanie), to mogłoby mieć to ręce i nogi.

Wiem, że prace serwisowe byłyby utrudnione, ale filtrację chciałbym mieć w modułach. Szafka/stelaż miałby drzwi przesuwne albo w ogóle, skoro zasłonięty byłby kanapą.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, może ktoś borykał się z podobną logistyką i wybije mi takie rozwiązanie z głowy.

0718D95C-AC6D-45B2-A271-BB43D383A9C2.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bojar, @Andrzej Głuszyca dzięki za odzew. Fakt, może i słuszne pytanie, ale pomyślałem, że skąd podziwiać ryby, jak nie z kanapy bezpośrednio przy akwarium. 😉

Kanapa jest niska, zbiornik musiałby by być na takiej wysokości, by jego dno mniej więcej było na równi z krawędzią kanapy.

Edytowane przez TomekT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej Głuszyca napisał(a):

Owszem..warunki ryby zyskają .  Szkoda tylko , że ta kanapa będzie tam stała.  Ale mimo to pomysł warty przynajmniej pochylenia się nad nim.

Tak, na razie muszę pochylić się nad wydatkiem na inne szkło - wymiana okien w mieszkaniu. 😉

@Bartek_De dzięki za przeniesienie, zastanawiałem się, w jakim dziale umieścić wątek.

35 minut temu, Bartek_De napisał(a):

Mając taką wnękę w domu, to tylko ją zamurować, wstawić szybę, porządna izolacja dookoła

Podłoga pewnie by wytrzymała, ale sąsiadka z dołu psychicznie już raczej nie. 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw tam sobie jakiś karton, który będzie imitował kawałek akwarium. Zobaczysz na ile kanapa będzie musiała być odsunięta. Ja u siebie mam miejscami dziwne rozwiązania w domu, ale to wydaje mi się bardzo mocno niepraktyczne. Wg mnie źle będzie się oglądało z boku kanapy ryby, pod dużym kątem. Fajnie żeby mieć twarz na wprost, ale tak około pół metra. To ma być wielkie akwarium. To cos jak Tv/laptop. Mały ekran 15" można z bliska oglądać ale dwa metry szeroki? 

A karmienie ryb? Staniesz na kanapę? 

A może dwa fotele po bokach? Staniesz i usiądziesz na wprost akwarium. 

Wg mnie wydasz wiele tysięcy na to, żeby coś pięknego schować za kanapą. Ja dzisiaj za kanapą znalazłem piłeczkę kota, klapka, gumkę do włosów i papierek po cukierku. 

To coś podobnego tylko, że Twój "skarb" schowany za kanapą będzie droższy. 

A nie lepiej leżak plażowy? Kanapy to przeżytek 😜

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.